Hrvati potopili Crnogorce i čekaju Srbiju u finalu
Prvi finalista vaterpolo turnira na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru je aktuelni olimpijski šampion, reprezentacija Hrvatske.
"Kockasti" su to pravo izborili trijumfom nad Crnom Gorom rezultatom 12:8 (4:3, 3:2, 1:1, 4:2) i tako obezbedili svojoj zemlji još jednu olimpijsku medalju.
U finalu, Hrvatska će igrati protiv boljeg iz duela Italija - Srbija.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bušlje sa četiri gola, tri je postigao Šetka, a dva Lončar.
Kod Crnogoraca, istakli su se Ivović i Darko Brguljan sa po tri gola.
Hrvatski tim je mnogo bolje odigrao od početka meča. Vrlo brzo je stekao prednost 3:0, a iako su Crnogorci uspeli da uđu u egal u tri navrata (3:3, 4:4, 5:5), za nešto više ovoga puta nisu imali snage i kvaliteta.
Golovima Sukna, Macan, potom i Lončara "barakude" su onovo došle do velike prednosti i sačuvali je do kraja.
(Telegraf.rs)
Video: Košarkaš Klipersa nokautirao Jokića, srpski as skočio na sudije pa dobio tehničku grešku
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Srpska Podgorica
Ko moze donijeti zlato za Crnu Goru iz Rija ? Samo Pink Panteri.
Podelite komentar
Manjo
Nesmemo poniziti crnogorce hrvatima čestitam a srbi će to završiti kako treba sretno
Podelite komentar
Crnogorac
Vala nas ubise..gazite braco te zabare..
Podelite komentar