Đorđević: Utakmice Srbije i Francuske su pune takmičarskog naboja
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Francusku u Parizu 79:77 u prvoj prijateljskoj utakmici uoči kvcalifikacionog turnira za Olimpijske igre.
Selektor Aleksandar Đorđević zadovoljan je zalaganjem igrača.
- Iako rezultat nije bio u prvom planu, veoma je važno početi pripreme pobedom i to protiv ovakvog protivnika. Prikazali smo našu prepoznatljivu odbranu i čvrstu timsku igru i tim elementom mogu da budem veoma zadovoljan. Naravno, ima još mnogo prostora za napredak i na tome ćemo raditi narednih dana. Mislim da su svi igrači koji su ulazili u igru dali značajan doprinos timskom učinku - rekao je selektor dodajući:
- Odbrana ostaje zaštitni znak ovog tima. Čim smo počeli sa takmičarskom odnosom u defanzivi i agresivnim čitanjem protivnikove igre, došlo smo i do napadačkog učinka. Uspeli smo da rasporedimo minute na sve igrače koji su ulazili u igru. Jedino je Bogdanović, zbog Teodosićevog izostanka, morao da odigra nešto više minuta nego što smo planirali, ali je zato pružio možda i svoju najbolju partiju u dresu reprezentacije.
Meč je bio pravi takmičarski, kapiten Miloš Teodosić je dobio tehničku, a debitant Nikola Jokić isključen je nakon sukoba sa Aleksisom Ažinsom.
- Mislim da su utakmice između Francuske i Srbije uvek ispunjene takmičarskim nabojem i da se uvek, bez obzira na to da li je utakmica pripremna ili takmičarska, ide na pobedu. Ovo je bila lepa uvertira i dobar poziv za naše navijače za još jedan duel ovih timova u subotu u Beogradu - rekao je Đorđević.
Srbija i Francuska u subotu uveče od 21 sat u KOMBANK areni igraju novi prijateljski meč.
(Telegraf.rs)
Video: Trener Partizana Srđan Blagojević održao je konferenciju za medije pred 175. večiti derbi
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Miloš Srbin
Bravo momci!
Podelite komentar