Hamilton izgurao Rozberga sa staze, pa slavio u Kanadi i smanjio razliku (FOTO) (VIDEO)

• 1

Britanac peti put u karijeri slavio na stazi Žil Vilnev i smanjio razliku u generalnom šampionatu

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je u Kanadi na stazi Žil Vilnev u sedmoj trci sezone Formule 1. Britancu je to ukupno peta pobeda u karijeri na ovoj stazi, a druga uzastopna ove sezone, posle trijumfa u Monte Karlu pre dve nedelje.

Branilac titule je tako stavio do znanja da se vraća u formu i značajno je smanjio razliku u generalnom plasmanu vozača, gde mu klupski kolega Niko Rozberg sada beži sveta devet bodova.

Drugi je bio Nemac Sebastijan Fetel, koga je taktika da dva puta ide u boks na zamenu pneumatika koštala pobede. Hamilton je išao jednom i to mu je donelo pobedu.

Ponovo je viđen duel vodećih u generalnom šampionatu na startu trke, kao u Katalunji, kada su i jedan i drugi završili trku već u prvoj krivini. Rozberg je bio izguran sa staze od strane Hamiltona, ali se sada vratio na stazu i na kraju završio na petom mestu.

Na podijumu je bio Valteri Botas iz Vilijamsa, a četvrti Maks Ferštapen iz Red Bula.