≫

ZVEZDA SE NE ŠALI! Crveno-beli stotkom razbili Metalac kao niko ove sezone!

Šampion ABA lige ubedljivo porazio goste iz Valjeva sa 102:67 u 2. kolu Superlige Srbije

• 28

Duel dve ekipe iz Jadranske lige trebalo je da predstavlja mali derbi  2. kola današnjeg dana. Crvena zvezda je ove sezone već dva puta pobedila Metalac ali nikad ovako ubedljivo.

Šampioni ABA lige favoriti naneli su ubedljv poraz Valjevcima 102:67 od čak plus 35 poena.

Očekivalo se da posle smene trenera odigraju malo agresivnije i jače, ali to su uspeli u samo prvih 10 minuta (25:14)

Nakon toga krenula je kaznena ekspedicija koja je iz minuta u minut povećavala razliku. Na poluvremenu je bilo već plus 18 (43:25)

A već u 25. minutu Zvezda je imala plus 31. (61:30) Već tada je bilo jasno da će Metalac pretrpeti katastrofalan poraz.

Sam podataka da su svi košarkaši Zvezde dali koševe dovoljno govori o timskoj igri crveno-belih.

Crvena zvezda - Metalac 102:67

CRVENA ZVEZDA: Rebić 10, Dangubić 12, Mitrović 2, Lazić 9, Micić 8, Simonović 5, Gudurić 8, Jović 3 (8 asistencija) Miler 16 (6sk), Cirbes 19, Štimac 10

METALAC: Kočović, Čampara, Kutlešić 1, Đukanović, Majstorović 6, Jevtović 13, Popović 4, Jošilo 4, Todorović 11, Šarenac, Novak 21, Đokić 7.

Zvezda je odigrala najbolju četvrtinu ove sezone i to treću gde je ubacila 34 poena. Šutirali su trojke 28-12 što je 43% dok su iz igre šutirali 26-40 što je velikih 65 %

Nema mnogo toga da se kaže o ovom meču. Jednostavno kvalitet je na strani Zvezde ali i iskusto igranja jakih utakmica u Evrolgi. Potreban je bio samo pravi pristup i sve je bilo rešeno.