Ovacije za Tadića: Srbin trostruki asistent, Sautempton razbio Siti!

Trostruki strelac za domaći tim Saido Mane

• 1

Srpski reprezentativac Dušan Tadić doslovce je iskreirao pobedu Sautemptona protiv Mančester sitija u 36. kolu Premijer lige, a Saido Mane najbolje je ispratio zamisli našeg igrača postigavši tri gola.

Ekipa Ronalda Kumana savladala je "okrnjene" goste rezultatom 4:2, uz čak tri asistencije Tadića, koga su navijači ovacijama ispratili sa terena prilikom izmene u finišu utakmice.

Tadić je najpre "spojio" sa golom Šejna Longa, da bi u nastavku meča, zajedno sa Senegalcem, potpuno razbio odbranu "građana" za koje je sve vreme na terenu proveo Aleksandar Kolarov.

Odlični Ihenačo bio je dvostruki strelac za Siti, kome poraz nije teško pao s obzirom na to da je zadržao prednost ispred Mančester junajteda u borbi za četvto mesto i Ligu šampiona.

Jedini gol kod kojeg naš fudbaler nije imao udeo kao asistent je treći u režiji Manea, koga je tada proigrao Fonte.

Srbin je "het-trik" u asistencijama kompletirao u 68. minutu kada je savršeno odmerenim pasom kroz dvojicu defanzivaca Sitija proigrao Manea, a ovaj poslao loptu u bliži ugao Harta.

Manuel Pelegrini je Sautemptonu, očekivano, suprotstavio kombinovan sastav bez nekolicine igrača, na čelu sa Aguerom, koje je poštedeo napora pred revanš polufinala Lige šampiona protiv Reala.