GOL ZA FUDBALSKE UDŽBENIKE: PSŽ izveo najlepšu akciju sezone, a sve je počelo od magije Ibrakadabre (VIDEO)

• 4

Šampion Francuske pregazio Ren sa 4:0 na svom terenu uz nekoliko fenomenalnih poteza i golova

Pari Sen Žermen je demonstrirao silu u 36. kolu francuske lige gde je na svom terenu savladao Ren sa 4:0. Izdržali su gosti prvo poluvreme da ne prime gol, ali je već od 50. minuta krenula goleada Parižana.

Meč je obeležio Zlatan Ibrahimović, koji je postigao dva gola, ali je učestovao i u akciji kod prvog pogotka, koja je jedna od najlepših koju smo mogli da vidimo u poslednje vreme.

Posle nekoliko razmena pasa pred golom Rena, lopta je došla do Ibrahimovića, koji je iz mesta poslao parabolu kojom je uposlio Kavanija i tako prebacio kompletnu odbranu gostiju. Urugvajac je grudima spustio loptu do Maksvela, koji je sjajnim driblinzima izbacio dva igrača iz igre, a zatim fantastično zakucao loptu u mrežu golmana Rena.

Nakon toga je Ibrahimović dva puta matirao Kostila, od čega je nejgov drugi bio posebno upečatljiv kada je levicom zakcao loptu u gol, koja se odbila od prečke u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Kavani u nadoknadi susreta.

Pogeldajte golove kojim je PSŽ pobegao Lionu, koji je na drugom mestu, na neverovatnih 30 bodova.