Ovo ne viđamo često: Barsa vodila 2:0, pa jedva sačuvala bod!

• 2

Katalonci ispustili dva gola prednosti na "El Madrigalu"

Duga serija pobeda Barselone je završena.

Posle 12 mečeva u kojima su Katalonci znali samo za trijumfe, od kojih su poslednja tri bila prilično ubedljiva (5:1, 4:0, 6:0), ekipa Luisa Enrikea naišla je na "minu" u gostima kod odličnog Viljareala.

Iako su Katalonci vodili 2:0, nisu pobedili, jer su uoprni igrači "žute podmornice" uspeli da izbore izuzetno važan remi u borbi za Ligu šampiona - 2:2!

Važno je reći da je domaći tim dva puta oštećen zbog loših odluka sudije Sančeza Martineza.

Prvi put kada je dosudio nepostojeći penal posle duela golmana Viljareala Serhija Asenja i Nejmara, kada je prvo sklonio loptu, a Brazilac pao preko ruke. Epilog je bio jedanaesterac koji je Nejmar realizovao i povisio vođstvo na 2:0 u završnici prvog poluvremena.

Drugi put Sančez je pogrešio pri rezultatu 0:1, kada nije vieo igranje rukom Pikea u kazneno prostoru ispred igrača Viljareala, a da jeste, pokazao bi drugi žuti i isključenje za defanzivca gostiju.

Inače, u veoma dinamičnoj i uzbudljivoj utakmici nesigurni arbitar pokazao je čak 12 žutih kartona igračiam oba tima.

Za Viljareal je od početka do kraja odigrao srpski internacionalac Antonio Rukavina.

Igrači ekipe trenera Marselinja zaslužuju sve pohvale za igru u drugom poluvremenu u kojem su nadigrali prvaka Španije i Evrope, koji je u finišu meča, na momente i grčevito branio bod.

Strelci za domaći tim u nastavku bili su Bakambu i Matje, koji je postigao autogol. Pored Nejmara, mrežu Viljareala u prvom delu igre zatresao je Ivan Rakitić.