Košarkašice Srbije poražene od Ukrajine

• 0

Aktuelne šampionke Evrope poražene minimalno na gostovanju u Ukrajini sa 78:75

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2017. godine od selekcije Ukrajine sa 78:75.

Ovo je bilo treće kolo kvalifikacija i prvi poraz šampionki Evrope posle dve pobede nad Nemačkom i Luksemburgom. Ukrajina je takođe dobila ove dve selekcije i deli prvo mesto u grupi D sa Srbijom.

Naše devojke su vodile u prvoj četvrtini 14:9, da bi na poluvremenu bilo 39:31 za naše gracije. Međutim, odigrale su slabo treću četvrtinu u kojoj su se Ukrajinke vratile i povele sa 56:55.

U četvrtoj četvrtini vodila se velika borba na terenu, a domaće igračice su u poslednjih dva minuta ušle sa prednošću od četiri poena 69:65.

Pokušavale su naše devojke da se vrate, ali nisu uspele do kraja meča i Ukrajina je pobedila.

Najefikasnija u timu Srbije bila je jelena Milovanović sa 16 poena, dok je Danijel Pejdž ubacila 14, Biljana Pešović je dala 12,  a po 10 koševa su dale Milica Dabović i Dajana Butulija.