BB tandem sačuvao Mihi posao: Siniša opet šutirao flašicu, ali od sreće!

Srpski trener sijao od zadovoljstva posle pobede kojom je produžio sebi boravak na klupi "rosonera"

• 1

Karlos Baka i Kevin Princ Boateng produžili su (verovatno) rok "trajanja" Siniše Mihajlovića na klupi Milana, makar na još nedelju dana.

Kolumbijac i Ganijac bili su strelci za "rosonere" u pobedi, izuzetno vrednoj, protiv četvrtoplasirane Fiorentine rezultatom 2:0 na "San Siru" i time skinuli ogromno breme sa pleća našeg trenera kome je, navodno, već bio spakovan otkaz u slučaju negativnog ishoda sa Violom.

Koliko je ovaj trijumf značio samom Mihajloviću svedoči i njegova reakcija posle drugog gola u režiji Boatenga, kada je od radosti šutnuo flašicu, što inače čini samo kada se iznervira.

Milan je sada šesti na tabeli, na tri boda od Rome i šest od Fiorentine koja je pretrpela drugi uzastopni poraz.

Epilog meča je u velikoj meri odredio trenutak sa samog početka utakmice kada je Baka pobegao odbrani gostiju, dobio duel "jedan na jedan" sa Tomovićem i savladao Ronkalju. U prilično nesadržajnom prvom poluvremenu bio je to jedini trenutak vredan pažnje.

U nastavku, daleko bolje izdanje tima iz Firence i taktičniji pristup "rosonera", koji su čekali priliku da iz kontre zadaju konačan udarac protivniku. U takvom odnosu snaga Fiorentina je bila opasnija, međutim izostala je konkretna završnica pred golom tinejdžera Donarume.

Iako je bilo evidentno da gosti nemaju ideju kao da dođu do gola, Mihajlović i navijači Milana mogli su da odahnu tek kada je rezervista Boateng istrčao kontru, duplirao prednost i stavio tačku na ovu utakmicu, prvu na kojoj tim iz Firence nije postigao gol ove sezone.