Milito het-trikom rastavio Milan od titule, Juventus novi šampion! (VIDEO)

• 0

Fantastični Argentinac sa tri gola raspršio šampionske snove Milana (4:2), što je značilo da je Juventus protiv Kaljarija (2:0) overio titulu

Inter, tačnije trostruki strelac Dijego Milito, oduzeo je Skudeto Milanu u derbiju Dela Madonine pobedom 4:2 i uručio ga Juventusu, koji je pobedom nad Kaljarijem osvojio 28. titulu šampiona Italije. Milan je propustio i poslednju šansu i "stara dama" je kolo pre kraja stekla tri boda prednosti, koji joj uz bolji međusobni duel garantuju šampionsku krunu.

Inter - Milan 4:2

(Milito 14, 52 penal, 80 penal, Maikon 87 - Ibrahimović 44 penal, 46)

Stadion i gledalaca: Đuzepe Meaca (65.000)   Sudija: Nikola Ricoli

INTER (4-3-2-1): Žulio Cezar - Maikon, Lusio, Samuel, Nagatomo - Zaneti, Kambijaso, Guarin (od 62. Obi) - Alvarez (od 76. Pacini), Snajder (od 84. Kordoba) - Milito

MILAN (4-3-1-2): Abijati (od 32. Amelija) - Abate, Nesta, Jepes, Bonera (od 21. De Skiljo) - Van Bomel, Muntari (od 77. Kasano), Noćerino - Boateng - Robinjo, Ibrahimović

Dijego Milito je kao i jesenas bio junak trijumfa "nero-azura" nad "roso-nerima", a Milan je još jednom pokazao da nema snage u derbijima. Milito je već u 14. minutu načeo mrežu gradskog rivala. Snajder je iz slobodnog udarca sa 40 metara poslao loptu pred gol rivala, odbrana (pre svih Bonera) "roso-nera" je katastrofalno reagovala i dopustila Samuelu da smiri loptu i na tacni je posluži. Inter je mogao i do 2:0, ali je šut Kambijasa glavom izbijen sa gol-linije u situaciji u kojoj je ozbiljno povređen golman Abijati, pa je morao da bude zamenjen rezervnim čuvarom mreže Amelijom.

Milan je do izjednačenja stigao golom Ibrahimovića sa bele tačke u poslednjim momentima prvog poluvremena. Prethodno je sudija pogrešio kada je duel Boatenga u Žulija Cezara okarakterisao kao jedanaesterac. I kako je završeno prvo, tako je krenulo i drugo poluvreme... Golom Ibrahimovića!

Bivši napadač Intera se u 46. minutu sjajno oslobodio dvojice čuvara i rutinski matirao Cezara. Ali, radost "roso-nera" nije dugo trajala. Uzvratio je Milito, takođe svojim drugim golom. I on je postignut iz penala, takođe sumnjivo dosuđenog posle kontakta Abatea i Milita. I kada se očekivalo da šampion krene u totalnu ofanzivu, Milito je zakucao još jedan ekser u kovčeg Milanovog Skudeta osvojenog prošle godine. Opet iz penala. Ovoga puta opravdanog. Tačku na derbi Dela Madonina stavio je Maikon evrogolom u svom stilu.

Juventus je prekočio i poslednju prereku ka osvajnju titule, ali će i posle ove pobede biti dosta povika na suđenje. "Bjankoneri" su poveli u Trstu protiv Kaljarija, golom Vučinića iz očiglednog ofsajda. Pobedu Juventusa overio je Kanini autogolom u 82. minutu i za sledeću nedelju se sprema velika fešta u Torinu.

Juve ima šansu da osvoji i duplu krunu pošto u finalu Kupa Italije igra sa Napolijem.