Realova 32. kruna potvrđena u Baskiji, Ronaldo opet promašio penal (VIDEO)

• 0

"Kraljevići" demolirali Atletik Bilbao, CR 7 postigao "samo" jedan gol i sada kasni za Mesijem dva pogotka

Real Madrid je po 32. put u istoriji postao prvak Španije! Kraljevski klub je pobedom nad Atletikom u Bilbau (3:0) i teorijski overio šampionsku titulu, dva kola pre kraja i prekinuo trogodišnju dominaciju Barselone. Žoze Murinjo je već u drugoj sezoni uspeo da vrati titulu na Bernabeu i postavi giganta na noge.

Izabranici Žozea Murinja su deklasirali i nadigrali Baskijce kao retko ko ove godine. Mogli su da povedu već u 12. minutu, ali je Kristijano Ronaldo drugi put zaredom bio neprecizan sa bele tačke. Portugalac je nonšalantno šutirao, a Gorka Iraizoz mu nogom odbranio.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, gosti iz Madrida stižu do zasluženog vođstva. Gonzalo Iguain je strašnim udarcem sa ivice šesnaesterca šutirao neodbranjivo. Prednost je duplirao Mesut Ozil posle prelepe asistencije Kristijana Ronalda. A, tačku na trijumf je stavio upravo Ronaldo. Ćabi Alonso je izveo korner, a portugalski as bio je najviši u skoku i udarcem glavom postigao konačnih 3:0.

Ronaldo jedino može da žali za individualnim učinkom, jer je postigao "samo" jedan gol i sada za najvećim konkurentom Leom Mesijem kasni za dva pogotka, dva kola pre kraja.

Bilbao je ovim porazom ostao na osmoj poziciji i propustio da iskoristi kikseve direktnih rivala u borbi za mesto koje vodi u Ligu Evrope. Baskijcima ostaje nada da će u naredna dva kola nekako uspeti da prestignu Atletiko i Levante i ipak se domognu Evrope. Ili da u finalu Kupa Kralja savladaju Barselonu i na taj način viziraju pasoš za Ligu Evrope.

Valensija je deklasirala Osasunu 4:0, a šou u poslednjih 15 minuta meča su imali napadači Aduric i Žonas, koji su postigli po dva gola."Slepi miševi" sada drže treće mesto, koje direktno vodi u Ligu šampiona, sa tri boda prednosti u odnosu na četvrtoplasiranu Malagu.