Barsinu pobedu obeležio Nejmarov najlepši gol ove godine! (VIDEO)

• 0

Pred liderom Primere pao je Viljareal

Fudbaleri Barselone pobedili su na Nou Kampu ekipu Viljareala sa 3:0 (0:0) u 11. kolu španske Primere.

Barselona je tek u drugom poluvremenu slomila otpor "žute podmornice", Nejmar doveo svoj tim u vođstvo posle odlične asistencije Busketsa u 60. minutu.

Šampion Španije duplirao je prednost deset minuta kasnije, pošto je iz penala bio precizan Luis Suarez, a konačan rezultat svojim drugim golom postavio je Nejmar.

Brazilac je u potpunosti nadomestio izostanak Lionela Mesija zbog povrede - postigao je ukupno osam golova, a učestvovao u kreiranju 23 gol šanse.

Njegov pogodak za konačan rezultat bi lagano mogao da bude proglašen za najbolji gol godine.

Katalonci su se ovom pobedom zauzeli prvo mesto na tabeli sa 27 bodova, tri više od Real Madrida, ali i utakmicu više, koji će večeras od 20.30 gostovati Sevilji.