Manćinijeva lekcija Mihajloviću: Interu veliki derbi Milana! (VIDEO)

• 2

Milanski derbi odlučio Kolumbijac Fredi Gvarin

Neroazurni barjak vijori se Milanom!

Siniša Mihajlović nije uspeo, poražen je od učitelja i prijatelja Roberta Manćinija u 184. izdanju derbija "della madonnina": Inter - Milan 1:0!

Strelac: Fredi Gvarin u 58. minutu.

Kolumbijac je u, ispostavilo se, ključnoj akciji derbija bio savršeno miran i hirurški precizan. U punom trku tukao je sa ivice kaznenog prostora, staloženo i precizno, gađao je i pogodio donji desni ugao gola Dijega Lopeza.

Tako je Inter stigao do treće pobede i maksimalnog učinka u prva tri kola, što je prvi takav start za "neroazure" još od sezone 2002/2003, kada su takođe krenuli sa tri pobede.

Tragičar Milana bio je napadač Luiz Adrijano, koji je u prvom poluvremenu propustio dve velike šanse pred golom Intera, u tim situacijama istakao se sjajni Handanović, kao i u drugom poluvremenu posle pokušaja rezerviste Balotelija.

Milan niej imao snage da ozbiljnije ugrozi gol Intera u poslednjih desetak meča, pa je tako pretrpeo drugi poraz ove sezone, posle onog u prvom kolu od Fiorentine.