Junajted prejak za Liverpul, tinejdžer iz Nigerije junak Sitija!

• 0

Pobedu ekipr Luja Van Gala potvrdio skupo plaćeni Francuz Antoni Marsial

Subota, 12. septembar: Dan kada je Mančester pevao - i crveni i svetloplavi deo ovog engleskog grada!

Junajted zbog najslađe moguće pobede koju navijači mogu da zamisle, protiv Liverpula 3:1 u velikom derbiju 5. kola Premijer lige, a Siti, jer su "građani" u 90. minutu preko anonimnog Nigerijca Kelečija Iheanačoa pobedili u gostima Kristal Palas 1:0.

Vatreno krštenje u dresu novog kluba na "Old Trafordu" imao je Francuz Antoni Marsial i odmah je pokazao da sve te pare koje je Junajted investirao u njega možda i nisu bile uzalud izvađene iz džaka.

Marsial je u stilu skijaša, slalomom, pobegao defanzivcima gostiju i postavio konačan rezultat utakmice.

Pre toga najlepši pogodak na utakmici postigao je napadač Liverpula Kristijan Benteke, makazicama, kada je prepolovio prednost Mančestera. Ipak, bilo je to sve što je četa Brendana Rodžersa uradila protiv "ljutog" rivala.

Junajted je poveo preko Blinda (asistencija Mate), a vođstvo je duplirao Erera iz penala koji je sam iznudio.

Nešto ranije, u Londonu, Siti se dugo mučio protiv Palasa. Navasu se i dalje smeje čitava Engleska, jer je promašio "nepromašivo" kada je trebalo samo da pošalje loptu u prazan gol. Umesto toga, šutnuo je fudbal u reklame!

Srećom po Siti, Pelegrinijev džoker, 18-godišnji Iheanačo, koji je samo minut ranije zamenio Bonija, postigao je gol, jedini na utakmici i njegov prvi u seniorskoj konkurenciji za Siti, koji će, u to nema nikakve sumnje - pamtiti dok je živ.

Posle pet kola Siti je savršen - pet pobeda!