DRAMA U MILANOVCU: Uzbudljiv remi Metalca i Voždovca

• 7

Domaći poveli, gosti izjednačili, a oba tima imali još nekoliko odličnih šansi da osvoje "ceo plen"

Fudbaleri Metalaca i Voždovca remižirali su u subotu 1:1 (0:1) u Gornjem Milanovcu u premijernoj utakmici šestog kola Superlige Srbije.

Beogradski tim poveo je golom iskusnog Predraga Sikimića u 23, a bod Metalcu doneo je štoper Vladimir Otašević u 62. minutu.

Nerešen ishod je možda i najrealniji, pošto je Metalac bio nešto bolji rival u prvom poluvremenu, dok je Voždovac nakon primljenog gola pola sata pre kraja propustio dobre prilike preko Alena Mašovića i Sikimića.

Blizu drugog gola domaći tim je bio u finišu prvog dela kada je Merdović uzdrmao prečku golmana Voždovca, koji se istakao u toj situaciju pošto je vrhovima prstiju taman toliko zakačio loptu da ona ne završi u golu.

Na drugoj strani, u 78. minutu Sikimić je pogodio stativu, da bi u drugom minutu sudijske nadoknade goste pogledala sreća, pošto je Igor Stanojević sa ivice šesnaesterca šutirao tik pored gola.

Obe ekipe ne mogu previše da budu zadovoljne remijem, pošto se nalaze na dnu tabele i sluti na to da će se do kraja boriti za opstanak.