Lester novi lider Premijer lige, Mitrović nije mogao da spreči poraz Njukasla! (VIDEO)

• 0

Na šest utakmica subotnjeg programa Premijer lige gosti su bili znatno uspešniji

U subotu je odgirano šest utakmica Premijer lige, na kojima su mnogo uspešniji bili gosti, koji su slavili na tri.

Seriju gostiju otvorio je Everton, koji je u prvom meču dana ubedljivo savladao Sautempton sa 3:0. Dva gola za ''karamele'' postigao je Romelu Lukaku, koji je bio jedan od heroja dana jer je otišao na tribine da se izvini ženi koju je pogodio tokom zagrevanja.

Njukasl je poražen od Svonsija, koji je golovima Gomisa i Andrea Ajeva slavio na Liberti stadionu. Mitrović je ušao u igru tek u 82. minutu, ali nije mogao da pomogne svojoj ekipi, koja je bila u velikom rezultatskom deficitu, a od 41. minuta je bila i sa igračem manje, pošto je Janmat dobio drugi žuti karton.

Srpski napadač je zamenio Obertana u finišu meča, a posle samo dva minuta na terenu zaradio je žuti karton.

Zanimljivo, uoči meča je trener Njukasla pričao o agresivnosti koja karakteriše Mitrovića.

Totenhem je vodio protiv Stouka sa 2:0 na poluvremenu golovima Dajera i Čadlija, ali su gosti preko Arnautovića i Dijufa došli do preokreta desetak minuta pre kraja utakmice, i tako osvojili bod na Vajt Hart Lejnu.

Uspešan dan za goste upotpunile su pobeda Noriča protitiv Sanderlenda sa 3:1, kao i trijumf Lestera na gostovanju Vest Hemu od 2:1. Lisice su do trijumfa vodili Okazaki i Mahrez, a ovom pobedom Lester je izbio na čelo tabele.

Najnezanimljiviju utakmicu odigrali su Votvord i Vest Bromvič, pošto nije bilo golova.

Liverpul - Bornmaut

U petak je odigrana prva utakmica kola u kojoj je Mančester Junajted sa 1:0 slavio u Birmingemu na gostovanju Aston Vili.