Kvalifikacije za Ligu Evrope: Vest Hem se u 90. spasao bruke protiv Maltežana, Rijeka dobila šamar na Kantridi!

"Čekićari" umalo da ne pobede Birkirkaru na svom terenu * Hajduk i RIjeka razočarali navijače * Kairat ubedljiv * Lokomotiva iznenadila PAOK

• 1

Nije bilo nekih senzacionalnih iznenađenja u prvim utakmicama 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Vest Hem je uspeo da izbegne bruku na svom terenu protiv Birkirkare sa Malte u poslednjem trenutku, Rijeka je doživela šok na svom stadionu od Aberdina, dok je Hajduk razočarao pre svega igrom protiv Kopera.

DESPOTOVIĆ PROCVETAO KOD ZVEZDINOG DŽELATA: Postigao i drugi gol za Kairat! (VIDEO)

DVE POBEDE SRPSKOG FUDBALA: Voša i Čuka pokazali kako se igra za Evropu! (FOTO) (VIDEO)

Razapeli su engleski mediji Slavena Bilića koji je ovog leta preuzeo tim "čekićara" posle očajne igre londonskog tima protiv malteškog tima. Vest Hem je uspeo da se spase ogromne bruke u 90. minutu protiv borbenih igrača Birkirkare, a spasilac je bio Tomkins.

Sa velikim motivom i željom je Rijeka dočekala škotski Aberdin na svojoj "Kantridi", a umesto toga je doživela hladan tuš kakav nije odavno. Izabranici Matjaža Keka su igrali bolje, ali su zato i primali golove, odnosno, Škoti su svoje šanse koristili i na kraju sa velikom prednošću od 3:0 očekuju revanš za sedam dana.

Hajduk iz Splita je razočarao svoje navijače, pre svega igrom, a ne toliko rezultatom protiv Kopera u Sloveniji. Blickrig je primenio domaćin i za samo 10 minuta došao do vođstva od 2:0, koje je smanjio Milović, ali je do kraja poluvremena Rahmanović drugim golom ponovo vratio dva gola prenosti slovenačkom timu.

Na kraju je Nizić u 90. minutu uspeo da donese Splićanima podnošljivih 3:2 i tako ublaži razočarenje zbog očajne igre Burićevih pulena.

Lokomotiva iz Zagreba je uspela da iznenadi grčki PAOK na "Maksimiru" u meču koji je zbog navijačkih tenzija bio izuzetno rizičan. Fudbaleri hrvatskog tima su iskoristili svoje dve šanse i dali dva gola, dok je nadu za revanš Grcima doneo Mak koji je zatresao mrežu u drugom minutu sudijske nadoknade.

CRNO-BELI SVET USRED ZAGREBA: Grobari sa navijačima PAOK-a marširali prestonicom Hrvatske! (VIDEO)

Grobari istakli srpsku zastavu na Maksimiru! Hrvati to smatraju provokacijom!