Premijer liga: Svonsi pogurao Blekburn ka Čempionšipu, tone i KPR

• 0

Srbin Radosav Petrović odgledao je celu utakmicu sa klupe u Velsu

Fudbaleri Svonsija ubedljivo su savladali Blekburn rezultatom 3:0 u okviru 34. kola Premijer lige Engleske, i tako ih praktično poslali u niži rang takmičenja. Već do poluvremena "labudovi" su imali dva gola prednosti preko Sigurdsona u 37. i Dajera u 43. minutu, a sudbinu Roversa zapečatio je njihov igrač Dan autogolom u 64. minutu.

Srpski reprezentativac i bivši fudbaler Partizana Radosav Petrović ceo susret odgledao je sa klupe za rezervne igrače. Blekburn je na pretposlednjem mestu sa samo 29 bodova.

U sve težoj situaciji je i Kvins park rendžers, koji je poražen u Birmingemu od Vest Bromvič albiona 0:1. Strelac je bio Dorans u 22. minutu. Ovim porazom Kvins park rendžers mogao bi da upadne u opasnu zonu ukoliko Bolton slavi, a Vonderersi imaju utakmicu manje u odnosu na "policajce".

Vulverhempton uspeo je da prekine seriju poraza remijem u Sanderlendu (0:0), ali su i dalje prikucani za poslednje mesto sa samo 23 boda.