POBEDA ZVEZDE NA VRAČARU: Da je Lazović igrao ovako možda bi se crveno-beli borili za titulu (FOTO) (VIDEO)

• 7

Vezista odigrao sjajan meč i sa dva gola i dve asistencije presudio OFK Beogradu - 4:2

Da je Nenad Lalatović od prvog kola držao Darka Lazovića na levoj strani i da je mladi vezista pružao polovinu partija kao ovu protiv OFK Beograda možda bi Crvena zvezda danas na Vračaru tražila bodove za titulu, a ne kako bi sačuvala drugo mesto JSL - 2:4 (0:1).

Jer, Lazović je prosto briljirao na poslednjem gostovanju u dresu Zvezde pošto se na leto seli u italijansku Đenovu. Dao je dva gola i namestio dva. Jedan Orlandiću, jedan Savićevuiću. A sve zbog toga što je veći deo meča protiv Romantičara dejstvovao po levoj strani. Desnu je prepustio Gavriću do 73. minuta kada se pridošlica iz Kruševca povredio.

Mrtvu igru na Vračaru Lazović je prekinuo u 34. minutu kada je prihvatio fenomenalan pas Ristića sa centra i uz pomoć Čupića obišao istog i plasirao loptu u gol. To je ujedno bilo sve vredno pomena u prvom delu, dok drugi nije mogao bolje da počne - četiri gola za 19 minuta.

Najpre je Lazović u 52. minutu probio preko leve strane i spojio Orlandića sa golom. Crnogorcu nije bilo teško da sa par metara glavom ubaci loptu u praznu mrežu i tako se iskupi za sramne promašaje protiv Radničkog u prošlom kolu.

Ipak, samo šest minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:2. Dve sjajne akcije Romantičara i najpre gol Zarubice, a potom i rezerviste Cuckića. Jeste Zvezda bila u šoku, ali ne i Lazović koji je u 64. minutu sačekao loptu na desnoj strani i pogodio gol Čupića. Prvi put se Lazovvić tada vratio na svoje staro mesto i povratak krunisao golom.

Već u narednom napadu Čačanin je atakovao preko leve strane, a nakon njegovog centrašuta Gavrić je sa dva metra promašio gol. Nedugo zatim je izašao, a umesto njega je Avramovski ušao. Da u potpunosti obeleži meč Lazović se pobrinuo u 88. minutu kada je asistirao rezervisti Savićeviću za definitivnu pobedu crveno-belih kojom su i definitivno zadržali drugo mesto pošto je Čukarički poražen kod kuće od Vojvodine rezultatom 1:0.

OFK BEOGRAD - CRVENA ZVEZDA 2:4

(Zarubica 55, Cuckić 58 - Lazović 34, 65, Orlandić 52, Savićević 88)

OFK Beograd: Čupić, Liščević (Cuckić 46), Matović, Savić, Antonov (Zlatković 46), Micevski, Janković, Gajić, Duronjić, Andrić, Zarubica

Crvena zvezda: Kahriman, Petković (Cvetković 60), Pavićević, Lazić, Anđelković, Grujić (Savićević 47), Ristić, Lazović, Stojanović, Gavrić (Avramovski 73), Orlandić.