Liverpul opet pobeđuje, Sterling briljirao, ali se i brukao! (VIDEO)

• 1

Posle poraza od Mančester junajteda i Arsenala, "crveni" se vratili na stazu uspeha, i ostali su u trci za četvrtom pozicijom

Liverpul se vratio na pobednički kolosek posle dva uzastopna poraza od direktnih rivala za visok plasman Manšester junajteda i Arsenala. "Crveni" su u poslednjoj utakmici 31. kola na "Enfildu" pobedili Njukasl rezultatom 2:0 (1:0) i ostali u igri za čevrto mesto, pošto ih od posrnulog Mančester sitija dele četiri boda.

Strelci za "crvene" bili su Rahim Sterling i Džo Alen.

Mladi napadač Liverpula je već u 9. minutu posle solo akcije i vrlo odmerenog i preciznog udarca u dalji ugao gola Tima Krula, doveo u vođstvo svoj tim i nagovestio srećan kraj po Rodžersov sastav. Sterling se u drugom poluvremenu i obrukao, u situaciji iz koje je bilo teže da promaši nego da pogodi gol.

Nakon centaršuta Hendersona i početničke greške defanzivca "svraka" Sterling je ostao potpuno sam pred golom gostiju, ali je umesto mreže, pogodio reklame iza gola!

Liverpul ipak ne prodaje jednog od najboljih igrača

Promašaj napadača "redsa", ipak, nije bio kažnjen, a ono što Sterlingu tada nije uspelo, jeste Alenu, koji je u 70. minutu iskoristio novi kiks defanzivaca Njukasla i duplirao vođstvo Liverpula. Lopta mu je pala pred noge posle vrlo loše reakcije igrača gostiju u kaznenom prostoru, što je Velšanin iskoristio i smestio je udarcem "iz prve" u nebranjeni deo Krulovog gola.