Sisaj Lema najbrži u Beču!
Atletičar Sisaj Lema iz Etiopije trijumfovao je na 32. Bečkom maratonu, sa vremenom od 2:07:31.
U trci kroz Beč učestvovalo je oko 42.000 takmičara iz 129 zemalja, a Lema je ostvario treće najbrže vreme u istoriji maratona u glavnom gradu Austrije. Glavni favorit, koji je ujedno ranije postavio i rekord u Beču, Kenijac Getu Feleke odustao je tokom trke zbog povrede butnog mišića.
Lema je nakon 26 kilometara uspeo da se otisne od ostalih trkača i pobedi, ispred Dankena Keha iz Kenije sa vremenom od 2:12:14 i Siraja Gena iz Etiopije sa 2:12:48.
- Veoma sam srećan što sam pobedio jer sam prvi put u Beču - kazao je Lema dodajući da je mogao da ostvari bolji rezultat da ga nije sprečio jak vetar.
Inače Lemi je ovo drugi maraton u ovoj godini, jer je trčao prethodno u Dubaiju gde je bio peti. Kod žena pobedu je odnela Švajcarkinja Maja Nojenšvander koja je pretrčala 42 kilometara u vremenu 2:30:09, ispred Kenijki Agnes Mutune, Ester Hemtai i Karolin Čepkvoni.
(Telegraf.rs)
Video: Srđan Blagojević dao zabrinjavajuć odgovor na pitanje da li će biti pojačanja u Partizanu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Gongi
Šta reče ko je naj brzi
Podelite komentar
Strasko
Ja kad procita naslov, rekoh ko da ga ... ? U prvom trenutku :-D
Podelite komentar
Sajsi
Male
Podelite komentar