ČOVIĆ: Zvezda nije FMP, a ni KK Sledeća sezona!
Košarkaši Crvene zvezde igraju jednu od najuspešnijih sezona u poslednjih skoro 20 godina. Osvojili su domaći Kup, ušli su u Top 16 fazu Evrolige, a suvereno su na prvoj poziciji ligaškog dela ABA lige sa samo jednim porazom i slove za glavne favorite za osvajanje šampionskog prstena, kao i titule prvaka Srbije.
Poprilično veliki uspeh za klub koji je pre samo nekoliko godina bio na ivici gašenja i stečaja, dok se nije fuzionisao sa FMP-om. Prvi čovek kluba Nebojša Čović je otkrio kako iz ove sadašnje perspektive je izgledao taj početak, ali i sve ono što je u ovom trenutku aktuelno u odnosima sa Partizanom, ambicijama u budućnosti.
- Pre nego smo mi došli bilo je nekoliko pokušaja da Zvezda ode u stečaj. Situacija je tada bila izuzetno teška i klub je bio pred gašenjem. Dugovalo se 15,5 miliona evra, ali smo mi uključili eksperte sa Ekonomskog fakulteta, pravnike i napravili plan reorganizacije koji je odobrio Privredni sud. Stabilizovali smo klub, a koliko smo u tome bili uspešni pokazali su sadašnji rezultati - rekao je Čović.

U prethodnih više od decenije nekoliko puta se pokušavalo da oživljavanjem kluba sa Malog Kalemegdana zbog čega je i nastao pogrdni naziv za Zvezdu - KK Sledeća sezona, međutim, "alfa i omega" trostrukog uzastopnog osvajača Kupa Srbije smatra da je došao trenutak da se prestane sa time.
- Odavno je došao taj trenutak, ali zlim jezicima očigledno nije. Oni su čitav svoj život usmerili da budu takvi prema nama i mi tu ne možemo ništa - kazao je Čović koji se dotakao i toga što mnogi danas apostrofiraju da ovo nije prava Crvena zvezda, već FMP.

- Postoji samo Crvena zvezda, a takve priče nam drugi podmeću i oni ili ništa ne razumeju ili zbog svojih kompleksa prema Zvezdi ne žele da razumeju. Crvena zvezda sprovodi plan reorganizacije, sportska funkcija se sprovodi preko Crvene zvezde Telekom, a kao jedan nivo imamo razvojni klub kao FMP. Zvezda je jedna i jedinstvena.
U prethodnih par sezona bilo je dosta trvenja, prozivki i tenzija između crveno i crno-belih, a pre svega se tu misli na Čovića i trenera Partizana Duška Vujoševića. U poslednje vreme se prašina malo slegla, a ponajviše zato što iz redova vicešampiona Srbije više ne odgovaraju na provokacije.

- Shvatili smo da su to provokacije i pokušaj uvlačenja u ambijent u kome mi ne želimo da budemo. Nećemo više nasedati jer i kad odgovorimo, onda nas poistovete. Mi ne možemo da promenimo razmišljanje ljudi sa preko 50 godina i onda nema potrebe da gubimo vreme na to. Imam sasvim normalan odnos sa Danilovićem, Todorićem i Šilobadom - rekao je Ćović.
Večiti derbi između dve ekipe je u nedelju 19 časova, a videćemo kako će ovaj put sve proteći.
(Telegraf.rs)
Video: Košarkaš Klipersa nokautirao Jokića, srpski as skočio na sudije pa dobio tehničku grešku
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
M.Dj.
Udjite svi na sajt Apr-a i videcete da u Srbiji ima 2 kluba jedan crvena zvezda koji je zamrznut i drugi crvenq zvezda telekom. Adresa prvog kluba je na kalemegdanu a ovog drugog u zelezniku.
Podelite komentar
Mali čovek
Hahahaha ko jos veruje malom coveku sa dve torbe ( jedna puna lazima a druga puna parama )???
Podelite komentar
0 od 19
A sto nije odgovorio "zlom jeziku" Misku Raznatovicu pre par dana kad mi je spustio vise nego Dule u zadnje cetiri godine?
Podelite komentar