Mazohizam je navijati za Milan, a milina za Mihinu Sampu! Iguainov katapult srušio Đorđevićev i Bastin Lacio! (VIDEO)

• 2

Argentinac je bio strelac jedinog pogotka u duelu dva tima koji se bore za treće mesto na tabeli Serije A

Prvi put od kada je Silvio Berluskoni predsednik Milana (1986), "rosoneri" nisu uspeli da ostvare pobedu u prva tri meča na početku jedne kalendarske godine.

Zato je ponovo bilo zvižduka na SAn Siru, jer je ekipa Pipa Inzagija izgubila od Atalante rezultatom 1:0 u 19. kolu italijanske Serije A.

Ovo je već četvrti put u nizu da Milanovi igrači nisu uspeli da ostvare pobedu, čime su značajno umanjili šanse za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona. Da li se Inagiju smeši otkaz zbog toga?

Strelac jedinog gola za važnu pobedu u borbi za opstanak postigao je argentinski napadač Herman Denis u 33. minutu.

Sampdorija Siniše Mihajlovića se ponovo nalazi na pobedničkom koloseku, nakon što je slavila u Parmi golovima Gonzala Bergesija i Roberta Sorijana.

Ekipa srpskog stručnjaka trijumfom se popela na deobu trećeg mesta sa Napolijem i 10 bodova manje od vodećeg Juventusa.

Do boda u poslednjim minutima došli su Ðenova i Kaljari protiv Sasuola, odnosno Udinezea i to iz penala.

Fiorentina je takođe u finišu postigla gol preko Kume Babakara, ali za pobedu u gostima u Veroni (2:1), kao i Torino preko poslednjeg pojačanja Maksija Lopeza protiv Chezene (3:2).

Fudbaleri Napolija pobedili su u Rimu Lacio 1:0, u nedeljnom matineu.

Napolitanci su devetim trijumfom u prvenstvu pretekli današnjeg protivnika Lacio na trećem mestu na tabeli i trenutno ima tri boda više od Sampdorije, koju tek očekuke duel protiv Parme.

Jedini gol na meču postigao je Argentinac Gonzalo Iguain u 18. minutu i to na sjajan način. posle šuta izvrlo nezgodne pozicije koji je za golmana "nebeskoplavih" bio neodbranjiv.

Srpski reprezentativci Dušan Basta i Filip Ðorđević odigrali su svih 90. minuta za poraženi tim.