Glupost Vesa Brauna nije koštala Sanderlend: Prva pobeda i gol u gostima nakon 3 meča (VIDEO)

• 0

Crne mačke slavile u Londonu protiv Kristal Palasa u poslednjem meču 10. kola Premijeršipa

Gus Pojet i fudbaleri Sanderlenda mogli su da se pohvale da su poslednje pobede u gostima zabeležili protiv Čelsija i Mančester junajteda, ali nevolja za njih svakako je to što su trijumfi zabeleženi u prethodnoj sezoni. Ove, mrka kapa  izvan stadiona Svetlosti. Samo dva boda iz četiri meča, uz golgeterski post u poslednja tri.

Međutim, i tome je kraj. Crne Mačke se iz Londona, sa gostovanja Krisatl Palasu, vraćaju sa tri boda u džepu i drugom pobedom u šampionatu koja ih je ''izvela'' iz zone ispadanja - 3:1 (1:0).

Poveli su gosti u 31. minutu preko iskusnog Stivena Flečera, ali je Ves Braun, koji je ušao u igru pred kraj poluvremena, postigao autogol i ulio dodatno samopouzdanje domaćem timu. Samopouzdanje koje je splasnulo u 71. minutu kada je bivši igrač Vigana Đordi Gomez milimetarski precizno ponovo savladao Speronija. treći gol ponovo je delo Flečera u nadoknadi vremena.

Palas je u nastavku meča ostao i bez isključenog kapitena Jedinaka, ali i puni ljutnje upućene ka glavnom sudiji Filu Daudu jer nije svirao penal nad zahov već u prvom napadu, iako je imao osnova za to.