Lagana pobeda Đokovića na startu US opena

• 4

Srpski teniser je u prvom kolu u tri seta savladao mladog Dijega Švarcmana iz Argentine. Sledeći: Pol Anri Matje

Siguran start Novaka Đokovića na US openu! Najbolji teniser sveta je savladao u prvom kolu Argentinca Dijega Švarcmana, u tri seta - 6:1, 6:2, 6:4.

Ni u jednom trenutku se Novakova pobeda nije dovodila u pitanje. Pogotovo kad je naš teniser poveo sa 4:0 u prvom setu, bilo je jasno da Argentinac, kom je ovo bio prvi profesionalni meč na tvrdoj podlozi, neće biti protivnik koji će da se drzne protiv trenutno najboljeg na svetu.

Publika je ipak mogla da uživa i u lepim potezima, ali je na kraju Đoković sigurno priveo meč kraju.

- Nikad nije lako početi takmičenje na US openu i ja sam zadovoljan svojom igrom. Nadam se da je ovo bilo ponoćno uživanje za sve vas - poručio je Novak posle meča.

Naredni protivnik je Francuz Pol Anri Matje, koji je posle čak čestiri sata i 18 minuta pobedilo Žila Milera  - 6:7 (7), 7:5, 7:6 (6), 6:7 (5), 6:1.