Superveleslalom: Svindal pobednik Svetskog kupa

• 0

Norveški skijaš trijumfovao u svetskom kupu, bez obzira na to što je završio tek na 16. mestu u poslednjem takmičenju u sezoni u Šladmingu

Norveški skijaš Aksel Lund Svindal pobednik je ovogodišnjeg Svetskog kupa u superveleslalomu, bez obzira na to što je u poslednjem takmičenju u sezoni u Šladmingu osvojio 16. mesto.

Najbolji u u Šladmingu bio je Italijan Kristof Inerhofer, ispred Francuza Aleksisa Pintoroa i Austrijanca Marsela Hiršera.

Svindalu je ovo treći mali kristalni globus u superveleslalomu u karijeri. Norvežanin je trijumfovao sa 13 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranog Švajcaraca Didijea Kušea.

Vodeći u generalnom plasmanu Svetskog kupa Bet Fojc nije završio današnju trku, tako da je propustio priliku da osigura veliki kristalni globus.