Amela Terzić nije osvojila medalju na EP, ali Srbija treba da bude ponosna na ovu devojku!

• 7

Srpska atletičarka je finalnu trku na 1500 metara završila na poslednjoj poziciji

Srpska atletičarka Amela Terzić nije uspela da osvoji treću medalju za Srbiju na Evropskom prvenstvu u Cirihu!

Terzićeva je finalnu trku na 1500 metara završila kao poslednja sa vremenom od 4:19.11 minuta.

Odličan ritam imala je Terzićeva u prvih 400 metara, kada je bila na četvrtoj poziciji, isto mesto čuvala je srpska atletičarka i na 800 metara, ali je jači tempo posle 1000 metra slomio našu takmičarku, pa je na kraju završila kao 12.

Šampionka Evrope postala Sifan Hasan iz Holandije, drugoplasrina je bila Abebe Aregavi iz Švedske, a bronza je pripala Lori Vejtman iz Velike Britanije.

Amela je mnogo bolji rezultat imala u kvalifikacijama kada je istu distancu pretrčala za 4:11,75 minuta.

Posle dva srebra koje su osvojile Tatjana Jelača i Ivana Španović u bacanju koplja, odnosno skoku u dalj, Terzićeva nije iskoristila priliku da još jednom obraduje naciju, ali svakako moramo biti ponosni na nju, jer joj je ovo prvo veliko takmičenje u seniorskoj konkurenciji.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!