Tomašević nije bacila disk u finale! Nava 18.

• 0

Srpska rekorderka nije imala svoje jutro u Cirihu, već posle tri serije je okončala takmičenje

Pravi pravcati pljusak iznad stadiona i klizavo zaletište definitivno su odmogli Dragani Tomašević da se domogne finala u disciplini bacanja diska na Evropskom prvenstvu u atletici.

Kako god, srpska predstavnica je dva puta prestupila, pa sa skromnim prvim hicem - 52,21 metara nije uspela da stigne dalje od osme pozicije u prvoj kvalifikacionoj grupi.

Srpska takmičarka je takmičenje završila ispred samo dve takmičarke, daleko od rezultata koji su značili odmazak u finale - 63,62, 61,88, 57,78 i 57,73.

U borbu za medalje su otišle Francuskinja Rober - Mišon, dve Nemice - Kraft i Fišer, kao i Ruskinja Maltseva.

Srpski atletičar Goran Nava nije uspeo da se plasira u finale trke na 1.500 metara na prvenstvu Evrope, pošto je  u svojoj kvalifikacionoj grupi zauzeo 10. mesto. Nava je trku završio u vremenu od 3:41.43 minuta, a pobednik grupe bio je Norvežanin Henrik Ingebrigtsen (3:39.32). U dve kvalifikacione grupe učestvovalo je po 16 takmičara. Plasman u finale obezbedila su prva četvorica iz obe grupe, uz još šestoricu najbržih po vremenu.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!