BATE golom u 94. minutu do plej-ofa za Ligu šampiona uz dve asistencije bivšeg Zvezdinog fudbalera! (VIDEO)

• 0

Beloruski predstavnik je pogotkom Kriveca u sudijskog nadoknadi izbacio Debrecin iz Evrope ove sezone *Filip Mladenović dvostruki asistent

Fudbaleri Maribora, Standarda, Lila i BATE Borisova izborili su plasman u plej-of za Ligu šampiona pošto su bili uspešni u revanš utakmicama 3. kola kvalifikacija.

Maribor je na neutralnom terenu u Larnaki odigrao 2:2 protiv Makabija iz Tel Aviva i prošao dalje nakon minimalne pobede u prvom meču kod kuće (1:0), Standard je posle 0:0 u Liježu slavio u Atini nad Panatinaikosom (2:1), dok je Lil na domaćem terenu protiv Grashopersa rutinski sačuvao dva gola viška sa gostovanja u Švajcarskoj igrajući 1:1.

BATE Borisov je do uspeha došao u dramatičnoj završnici susreta sa mađarskim Debrecinom, nakon što je gol za slavlje postigao u 4. minutu sudijske nadoknade.

Debrecin je poveo pogotkom iz penala u 20. minutu i činilo se da je nadomak uspeha pošto je prvi meč kod kuće dobio sa 1:0.

Međutim, BATE je izjednačio dvadesetak minuta kasnije i došao do preokreta u drugom poluvremenu, ali su Mađari i dalje imali rezultat koji ih je vodio u plej-of zbog gola postignutog u gostima.

Kada su fudbaleri Debrecina očekivali završetak susreta i slavlje, usledio je šokantan pogodak Kriveca u sudijskoj nadoknadi za trijumf beloruskog kluba.

Ceo meč za BATE Borisov odigrao je srpski internacionalac Filip Mladenović, bivši fudbaler Crvene zvezde, dok je golman Debrecina Nenad Novaković takođe proveo svih 90 minuta na terenu u porazu svog tima.

Rezultati:

BATE Borisov (Belorusija) - Debrecin (Mađarska) 3:1 (1:1), prvi meč 0:1, dalje ide BATE Borisov.

Panatinaikos (Grčka) - Standard Lijež (Belgija) 1:2 (1:2), prvi meč 0:0, dalje ide Standard Lijež.

Makabi Tel Aviv (Izrael) - Maribor (Slovenija) 2:2 (1:1), prvi meč 0:1, dalje ide Maribor.

Lil (Francuska) - Grashopers (Švajcarska) 1:1 (1:1), prvi meč 2:0, dalje ide Lil.