GRČKA SLAVI SAMARASA: Golom u 93. minutu Heleni obezbedili plasman u nokaut fazu! (FOTO)

U trećem kolu grupe C na Svetskom prvenstvu u Brazilu Grčka je savladala Obalu Slonovače 2:1

• 7

Grčka će igrati u osmini finala na Svetskom prvenstvu u Brazilu! Golom Samarasa u 93. minutu Grčka je savlala Obalu Slonovače u trećem kolu grupe C na Mundijalu i tako obezbedila plasman u nokaut fazu po prvi put u istoriji!

A bili su Grci na korak od ispadanja...

Ušlo se u sudijsku nadoknadu, od tri minuta, a rezultat na semaforu bio je 1:1.  Grci su bili u napadu i jedan igrač "Helena" pokušao je da uposli Samarasa u kaznenom prostoru "slonova", a na njega je neoprezno startovao Đovani Sio pa je sudija pokazao na belu tačku.

Samaras je bio precizan, za veliko slavlje Helena na tribinama.

Grčka: Karnezis (od 23. Glikos) – Torosidis – Manolas – Papastopulos – Olebas – Salpingidis – Kone (od 11. Samaris) – Karagunis – Hristodolopulos – Manijatis – Samaras

Obala Slonovače: Bari – Orije – K. Ture – Bamba – Boka -Die – J. Ture – Tiote – Kalu – Drogba – Žervinjo

VIŠE O OVOJ VESTI ČITAJTE NA NAŠEM SPECIJALU POSVEĆENOM MUNDIJALU U BRAZILU.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!