Metalac se nije pojavio na terenu, Rad ostao u JSL!
Ponovljena revanš utakmica baraža za popunu fudbalske Superlige Srbije između Rada i Metalca iz Gornjeg Milanovca danas nije odigrana pošto se gosti nisu pojavili na terenu u zakazanom terminu od 19 sati.
Fudbaleri Rada izašli su na teren stadiona Čukaričkog na Banovom Brdu, Milanovčani nisu, a sudija Danilo Grujić je, prema propisima, sačekao 15 minuta i potom formalno obavestio delegata Radomana Vasovića da od utakmice nema ništa. Neodigrani meč, prema pravilima, trebalo bi da bude registrovan službenim rezultatom 3:0 za Rad.
Takmičarska komisija Fudbalskog saveza Srbije (FSS) odlučila je 5. juna da se danas odigra nova utakmica između Rada i Metalca nakon što je dan ranije susret prekinut u 49. minutu pošto su navijači domaćeg tima na tribinama aktivirali suzavac.
Gosti iz Gornjeg Milanovca tada su odbili da igraju u nastavku, smatrajući da je Rad kao domaćin loše organizovao utakmicu i da mora da snosi posledice zbog toga. Rukovodstvo Metalca ranije je najavilo da ekipa neće doputovati u Beograd na današnju utakmicu, jer smatra da njihov klub treba da dobije utakmicu službenim rezultatom.
Milanovčani su potvrdili da će na Izvršnom odboru FSS tražiti zaštitu pravilnika, a da će se, u slučaju negativnog odgovora, obratiti Evropskoj fudbalskoj uniji (UEFA).
Zajednica fudbalskih superligaša Srbije zakazala je sastanak Izvršnog odbora za petak od 12 sati u prostorijama Sportskog centra FSS u Staroj Pazovi, a na dnevnom redu je, između ostalog, i verifikacija novih članova Superlige.
Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!
Takođe nas možete pratiti i na našem Tviter nalogu @TelegrafSport
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Dončić protiv bivšeg kluba izveo jedan od najneverovatnijih pasova koje ćete ikada videti
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
White Eagle
Hahahahahahaha!Sramota srbskog fudbala!
Podelite komentar
ccc
@sedma u nizu izgleda decko da si pokupio amneziju. Ko me li se rad sklonio na kraju prvenstva i poklonio tri boda? Kao fol odmarao igrace za donji srem a vija svaki bod za opstanak. To je vas klub i zato je i opstao jer se obecanje mora ispuniti.
Podelite komentar
Sandokan
Pa I nasi navijaci kad su divljali u Djenovi nismo igrali novu utakmicu nego su Italijani dobili sa 3-0 sluzbenim rezultatom !! Metalac treba da se zali FIFA mada realno pojma nemaju ali zakon je na njihovoj strani a FIFA ce nas Fss opet da kazni !
Podelite komentar