Bez pobednika u Tajn-Vir derbiju (VIDEO)

• 0

Povele su "crne mačke" golom Bentnera s bele tačke, a izjednačenje "svrakama" doneo je Ameobi u 90. minutu

Derbi severne Engleske između Njukasla i Sanderlenda, kojim je otvoren nedeljni program 27. kola Premijer lige, završen je bez pobednika 1:1.

Poveli su gosti golom Niklasa Bentnera sa bele tačke, nakon što je Vilijamson u šesnaestercu oborio Tarnera, a sudija Majk Din, koji se izgleda specijalizovao za suđenje lokalnih derbija, pokazao na belu tačku. Igrao se 24. minut, a do kraja prvog dela domaći, i pored bolje igre, nisu uspeli da stignu do izjednačenja.

Posao u drugom delu olakšao im je krilni napadač "crnih mačaka" Stefan Sesenjon, koji je isključen u 58. minutu, ali je izjednačujući pogodak stigao tek u 90. minutu. Strelac za "svrake" bio je Šola Ameobi.

Prethodno je najbolji igrač i strelac Njukasla Demba Ba promašio penal u 82. minutu.

Liverpul - Arsenal 1:2