Salaši u blizini Beograda koji su u krugu od maksimum 30 kilometara: Idealan beg od gradske vreve
Za idealan beg od gradske gužve, koje definitivno u Beogradu ne manjka, čak naprotiv, ima je i previše, treba odabrati neko mirnije mesto. A opet, to mesto ne bi trebalo da bude naročito mnogo udaljeno, jer ćete onda više vremena provesti u odlasku i povratku.
Iz te perspektive su najbolji izbor salaši, koji se nalaze u neposrednoj blizini grada. Iako ih nema mnogo u ponudi, mogu se pronaći. Pojedini salaši nude mogućnost korišćenja usluge noćenja sa doručkom, a odličan su izbor i za druženje daleko od gradske vreve, kako zimi, tako isto i u toku letnjih meseci.
Salaš Ćuran
U neposrednoj blizini beogradskog naselja Borča, na oko 10 kilometara udaljenosti od samog centra se nalazi ovaj salaš. Tačnije, na samom putu za naselje Ovča, a od Zrenjaninskog puta je udaljen oko 2 kilometra.
Zauzima površinu od 4 hektara i izuzev restorana sa tradicionalnim srpskim specijalitetima, salaš „Ćuran“ obuhvata i stanove za izdavanje.
Sem toga, poseduje i akva park, koji radi tokom leta. U okviru njega se nalazi čak 13 bazena i za mališane i za odrasle, kao i omanji zoološki vrt, u kome su smeštene domaće životinje.
Za sve goste, domaćini obezbeđuju i obilazak salaša, ako su zainteresovani.
Salaš Stremen
Selo Jakovo se nalazi na području beogradske opštine Surčin i od centra grada je udaljeno oko 20 kilometara. A upravo u njemu se nalazi salaš „Stremen“, koji se prostire na površini od oko 5 hektara.
Zanimljivo je da osim etno restorana i igrališta, ovaj salaš obuhvata i istoimeni konjički klub.
U toku cele godine se domaćini trude da organizuju različite zabavne, kulturne i druge aktivnosti, kako bi upotpunili ugođaj svim gostima.
Sem dočeka Nove godine i mogućnosti organizovanja proslava različite vrste, organizuju se i Dani koprive, Festival bundeve, Dani testa i mnoge druge manifestacije.
Zornića kuća
Na oko 20 kilometara oid Beograda, u ataru sela Baćevac, na teritoriji opštine Barajevo se nalazi Zornića kuća.
Pored etno restorana, koji je postao nadaleko poznat po vrhunskim specijalitetima tradicionalne srpske kuhinje, gostima je na raspolaganju i mogućnost korišćenja usluge prenoćišta, ali i mnoge aktivnosti.
Nalazi se na površini od oko 3 hektara i nudi smeštaj u jedinicama, koje poseduju 4 zvezdice. Restoran se nalazi u stogodišnjoj kući i osim odlične gastronomske ponude, može da se pohvali i nadasve autentičnim ambijentom.
U mini zoo-vrtu, koji se nalazi u sklopu objekta, mališani i ostali gosti imaju priliku da uživaju u druženju sa domaćim životinjama. Na raspolaganju im je i dečije igralište, kao i lepo uređen park za igru.
Video: Lazar je odlučio da napusti grad i napravi najdivnije etno selo
(A.B./Telegraf.rs)
Video: Vučić: Referendum i izbore nudim, ali nasiljem ništa nećete dobiti
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Turista
Za početak,mogli bi da počnu da prihvataju Kartice i da izdaju fiskalne Račune.
Podelite komentar
Vlajko
Stojsica salas.
Podelite komentar