Peloponez je skrivena riznica fantastičnih i pristupačnih letovailišta za Srbe: Evo gde ići
Naravno, da ima i onih naših turista koji letuju na ostrvima, ali se nekako češće biraju destinacije poput Krfa i Tasosa, opet najverovatnije zbog blizine. Ređe se odlučuju za odlazak na ostrvo Kipar, na primer, mada se i to sve više i više menja, najpre zbog toga što u toku letnje sezone postoje i direktni letovi od Beograda do ovog grčkog ostrva.
Ipak, Grčka nije samo Halkidki, a ni samo ostrva. Ima tu još dosta regija, kakva je na primer Pilion ili Peloponez.
Zašto Srbi retko odlaze na Peloponez?
Kao zvanično najjužniji deo kontinentalnog dela zemlje, Peloponez predstavlja destinaciju koja je prilično udaljena od Srbije. Zato se i pretpostavlja da mnogi naši turisti još uvek ne otkrivaju ovo izuzetno lepo ostrvo.
Zapravo ako se upute ka Peloponezu, trebalo bi i da naprave dužu pauzu negde na pola puta, pa čak i ako je moguće da prespavaju, kako bi bezbedno stigli na odredište. A to onda za sobom povlači i trošenje više novca, te je i razumljivo donekle zašto se radije odlučuju za letovališta na Halkidikiju.
Srećom, turističke agencije iz naše zemlje su prepoznale potrebu turista da posećuju i druga letovališta u Grčkoj, pa bi ove sezone trebalo da bude uvedena i direktna linija od Beograda do grada Kalamata na Peloponezu. Ali dok to ne bude potvrđeno od strane agencija, ostaje nam da se mučimo sa prevozom do ovog dela zemlje.
Gde letovati na Peloponezu?
Kalamata, Sparta, Korint, Nafplio, Pirgos, Patra i Tripoli su veći gradovi u ovom delu Grčke. A letovališta ne možemo ni nabrojati.
S obzirom na to da u turističkom smislu, Peloponez nije u tako velikoj meri rabljen, kao letovališta u drugim delovima zemlje, to su gotovo sva sela interesantna i za turiste iz bilo koje zemlje.
Jedan od najvećih gradova na zapadnom delu ovog poluostrva je Kiparisia. U podnožju zamka istoimenog naziva se nalazi ovaj interesantan gradić.
Ono po čemu je Kiparisia poznata jeste naročito duga i lepo uređena plaža. Na njenim ivicama se nalazi sasvim dovoljno listopadnog drveća, tako da je prisutan i prirodni hlad, za one turiste kojima to odgovara.
Prekrivena je peskom, a na određenim delovima ima i šljunka. Kako je u pitanju duža plaža, to za svakoga ima mesta na njoj. Veći deo je lepo uređen, a na plaži postoje i lokalni barovi.
Nekoliko sportskih terena se nalazi na plaži Aji Lagundis. U toku letnje sezone su dostupne i različite dodatne akitivnosti i atrakcije za turiste.
Kada budete upoznali ovo letovalište na Peloponezu, shvatićete da se toliko dugo putovanje ipak isplatilo.
(A.B./Telegraf.rs)
Video: Ogromne gužve na granici sa Hrvatskom: Kilometarske kolone
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Danijela
Od 2011. letujem na Peloponezu, svakog leta i nikada dosta. Prelepe peskovite plaze, cisto i toplo more, suncano i bez kise celo leto i nema Srba. Milina!
Podelite komentar
Dragan
Elafonisos je raj.
Podelite komentar
Danijela
Ove godine cemo treci put na Peloponez. Obisli smo sever i zapad di sad. Sada cemo verovatno malo juznije. Peloponez je velik i treba bar 5 godina da se obidje. Plaze na zapadu su uglavnom pescane, dugacke, siroke i prazne i uzivanje za one koji vole takav tip odmora. Ima dosta istorijskih lokaliteta koje treba obici
Podelite komentar