Savršena destinacija za porodicu: 7 razloga zašto treba da posetite Beč sa decom

 ≫ 
  • 1

Nekadašnje sedište Habzburške monarhije, Beč sačuvao je svoju veličanstvenost i eleganciju. Danas su njegovi brojni parkovi i palate otvoreni za javnost. Ovaj grad možda nije očigledna destinacija za porodice, ali postoje određeni muzeji, parkovi i bašte koje su odlične za porodice sa malom decom.

Lonely Planet je izdvojio sedam stvari koje možete raditi zajedno sa decom u Beču.

Prirodnjački muzej

Prirodnjački muzej je razlog zašto mnogi posećuju Beč. On zaista predstavlja enciklopedijsku kolekciju prirodnih čuda, koja su smeštena u jednoj od blizanačkih palata (preko puta njega se nalazi Muzej istorije umetnosti). Za istoričare je najbitnija najstarija skulptura na svetu, Vilendorfska Venera. Deca će, s druge strane biti oduševljena postavkom dinosaurusa, koja uključuje nekoliko kompletnih fosila, kao i mehaničke reprodukcije u prirodnoj veličini. U ovo muzeju ćete naići na mnogo životinjskih primeraka, skoro svakog stvorenja koje možete zamisliti. Obratite pažnju, kolekcija je velika i biće vam biti potreban ceo dan da je pogledate celu, bez brzanja.

"Kuća muzike"

"Kuća muzike" balansira između prikaza za odrasle (portreti poznatih kompozitora, predmeti iz njihovih života) i interaktivnih eksponata koje deca vole: muzičko stepenište, na kojem svaka stepenica ima određen ton, pa dok se penjete ili silazite, vi u stvari svirate. Tamo možete videti i šarmantnu virtualnu postavku dirigenta, gde Zubin Mehta, dirigent Bečke filharmonije, razgovara sa vama i pomaže vam da vodite njegov orkestar. Ako ne budete dobar dirigent, muzičari će odustati i mrzovoljno će vas gledati.

 
 
 
View this post on Instagram
A post shared by Alla (@alla_chernyshova_) on

Španska škola jahanja

Ako vaša deca vole konje, obavezno idite da pogledate poznati šou Španske škole jahanja ili pak uzmite časove. Iskoristite priliku i pogledajte lipicanerske konje u akciji, vidite ih kako igraju i skaču, ali morate rezervisati karte ranije. Ovi šou programi su redovno rasprodati i redovi za kupovinu karte na dan predstave su dugi i po nekoliko uličnih blokova.

Dečji muzej „Zoom“

Ovaj muzej morate da rezervišete pre nego što stignete u Beč. Za razliku od drugih muzeja, on nema otvorene izložbene prostore kroz koje možete da lutate, ali vam nudi seriju tematskih radionica koje pratite uz osoblje muzeja. Oni vode decu kroz tematske radionice koje izaberete (ljudsko telo, okeani, animacija itd.) koje su podeljene po starosnim grupama dece. Ulaz se plaća i ulazi se u naznačeno vreme. Karte za ovaj muzej su redovno rasprodate, zato ne zaboravite da rezervišete na vreme.

"Kuća mora"

Privatni muzej "Kuća mora" sagrađen je u bivšoj nacističkoj kuli za vazdušni napad, napravljen je da izdrži savezničku pucnjavu. Betonska kula je dom iznenađujućoj količini raznih vodenih i kopnenih životinja. Donji spratovi uključuju stakleni tunel koji vam omogućava da šetate kroz ogromni rezervoar, dok raže i morski psi krstare sa svih strana. Izložba je velika, ali i skupa. Za decu je posebno interesantan dvospratni otvoreni prostor koji je isprepletan mostovima, kao i otvorenim prostorom po kojem se ptice, majmuni i šišmiši kreću slobodno.

 
 
 
View this post on Instagram
A post shared by Hiro (@hiro_221_b) on

Bečki Zoološki vrt

Najstariji zoološki vrt na svetu počeo je sa radom davne 1752. godine. Danas u njemu možete videti preko različitih 700 vrsta životinja. Ovaj vrt se prostire na površini od 42 hektara, nalazi se u blizini Šenbrun dvorca. Ako se odlučite da posetite zoološki vrt, možete prisustvovati specijalnim predstavama i možete hraniti različite životinje, poput slonova, morskih lavova, pingvina, vukova i tigrova. Ulaz za ovaj vrt je skup, pa bi najbolja odluka bila da mu posvetite ceo dan.

Prater park i Veliki točak

Prater park je sagrađen 1896. godine, ali aktuelna verzija parka datira iz 1947. godine. Prater je odličan za šetnju, ali poseduje i zabavni park sa preko 250 zabavnih atrakcija, muzej čokolade i jahanje konja, tako da vam tamo sigurno neće biti dosadno.

 
 
 
View this post on Instagram
A post shared by Elizaveta Fomicheva (@folizza) on

Nekoliko dodatnih saveta

Postoje dve gradske karte koje su dostupne za turiste "Vienna City Card" i "Vienna Pass". One nude dugačak spisak pogodnosti, ali nisu mnogo vredne za porodice. Ove karte su skupe, a najveći benefit je besplatan javni prevoz. Ako planirate da posetite samo dve turističke atrakcije dnevno (što može biti i previše kad putujete sa decom), ove karte vam neće mnogo pomoći.

Još jedna korisna stvar: Karte kupite onlajn, ovo važi i ako stojite u redu za iste. Možete preskočiti duge redove tako što ćete kupiti svoju kartu vašim mobilnim telefonom. Tada jednostavno preskočite red, odete do ulaza, pokažete QR kod i ulazite.

K.B.

Video: Dragan Ričard Radić za Telegraf.rs o radu na holivudskim filmovima, o Sandri Bulok, Miri Furlan...

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • MM

    14. februar 2020 | 20:05

    Beč je sterilan i dosadan grad. Amsterdam je mnogo bolji.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA