
Brnabić sa delegacijama Beogadske filharmonije i SNP: Vlada spremna da podrži bolji položaj umetnika
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izrazila je danas u odvojenim razgovorima sa delegacijama Beogadske filharmonije i Srpskog narodnog pozorišta spremnost da Vlada podrži inicijative koje će doprineti boljem položaju umetnika i zaposlenih, kao i unapređenju kulturnog života u Srbiji.
Kako je saopšteno iz kabineta premijerke, bilo je reči o tome da bi na predstojećoj sednici Vlade trebalo da bude formirana Radna grupa Ministarstva kulture, koja će imati zadatak izradu plana i strategije za sistemsko povećanje zarada svih zaposlenih u institucijama kulture u Republici Srbiji.
Brnabić je istakla značaj sektora kulture i ulogu Vlade u podršci umetnicima i institucijama kulture.
Dogovoreno je da se sastanci u ovom formatu nastave u narednom periodu, već naredne nedelje, kako bi se uspostavio redovan dijalog posredstvom kojeg bi se brzo i efikasno rešavala sva otvorena pitanja.
Brnabić je istakla da su vrata Vlade Srbije uvek otvorena i da će se nastaviti saradnju i redovne sastanke kako bi se pronašla najbolja rešenja za unapređenje sektora kulture i podršku umetnicima u Srbiji.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Kiša u Beogradu danas je bila sive boje: Imaćete posla s pranjem automobila i prozora
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Marta
Pozdravljam spremnost i volju Vlade da se poboljsa polozaj umetnika.
Podelite komentar
Biserka
Srpsko narodno pozoriste je institucija koja neguje tradiciju i kulturu.
Podelite komentar
Iv
Lepo je videti kada država podržava sve aspekte.
Podelite komentar