Frontmen benda Placebo Brajan Molko će se naći pred italijanskim sudom zbog uvreda Đorđi Meloni

V. Đ.
V. Đ.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Italijansko Ministarstvo pravde je izdalo odobrenje da pokrene suđenje protiv frontmena benda Placebo, britanskog pevača Brajana Molka, koji je tokom koncerta 2023. izneo uvrede na račun italijanske premijerke Đorđe Meloni.

Protiv njega je 2023. pokrenuta istraga, nakon što je tokom festivala Sonik Park u Stupinđiju uzviknuo reči ''rasista'' i ''fašista'', kao i nekoliko psovki, a zatim dodao da je to posvećeno ''vašoj Đorđi Meloni'', prenosi Stampa.

Aleksandar Vučić i Đorđa Meloni Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić

Oko 5.000 gledalaca je uzvratilo aplauzom i skandiranjem, a ceo događaj je publika snimila mobilnim telefonima.

Karabinjeri su tužbu protiv pevača prosledili Ministarstvu odbrane, a Meloni je kasnije podnela zasebnu tužbu.

Ukoliko bude osuđen, Molko se suočava sa kaznom između 1.000 i 5.000 evra.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Koncertom u Kolarcu Mina Lazarević obeležila 30 godina karijere

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • kole

    18. februar 2025 | 08:47

    ovi polako odlaze sa scene. to vikanje i upiranje prstom ce lagano nestati sa trampom.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA