Turska rok ikona Gaye Su Akyol premijerno dolazi u Srbiju ovog petka

V. Đ.
V. Đ.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Anadolska rok ikona Gaye su Akyol nastupiće po prvi put u Beogradu u petak 16. februara u Dorćol Platzu. Ova svestrana umetnica i aktivistkinja sa sobom će doneti doneti zvuk psihodelije, anatolijskog roka i turske klasične i tradicionalne muzike.

Ograničen kontingent ulaznica po promo ceni od 2600 dinara može se kupiti putem Gigstixa, dok će na ulazu cena biti 3000 dinara.

Gaye Su Akyol je kantautorka, slikarka i antropološkinja rođena 1985. u Istanbulu. Pre nego je započela solo karijeru bila je u bendovima Mai, Toz Ve Toz i Seni Görmem İmkansız. Godine 2014. izdala je album prvenac „Develerle Yaşıyorum (I’m Living With Camels)“, a u realizaciji joj je tad pomogao tročlani bend Bubituzak.

U svom muzičkom izrazu Gaye meša tradicionalne turske melodije i njihove tipične strukture s elementima psihodelije, surf roka i grandža. Naravno, sve to uz njen hipnotički vokal i prstohvat nekonvencionalne teatralnosti koja svakako ide uz njen lik i delo. Kao glavne uzore navodi tursku klasičnu muziku koju je slušala uz svoju majku, a zatim Nirvanu i Kurta Cobaina.

Muzika koju stvara Gaye Su Akyol primećena je i od strane najpoznatije world music izdavačke kuće Glitterbeat koja joj je izdala poslednja tri albuma, uključujući i najaktuelniji „Anadolu Ejderi (Anatolian Dragon)“ koji će ovom prilikom promovisati u Dorćol Platzu.

Vrlo uticajni časopis Songlines proglasio ju je izvođačem godine za 2019, dok je prošlu godinu zaokružila nastupom na KEXP-u. Ističe se i svojim aktivističkim angažmanom, posebno pomerajući norme i veća prava za LGBT zajednicu i žene u Turskoj. Dan kasnije nastupice i u zagrebačkoj Močvari, takođe u organizaciji Hangtime Agency-ja.

(Telegraf.rs)

Video: Ovo je kuća u kojoj je uhapšen Alija Balijagić

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Milica

    15. februar 2024 | 19:41

    Hvala, nemoj ! Imamo 1672 takva dzabalebaroša, nije nam potreban uvoz istih !

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA