≫
Pola veka autorstva u domaćoj popularnoj muzici, kratak osvrt na nekadašnja zbivanja i ono što se danas dešava
≫
Ova kalendarska godina je na samom kraju, pa bilo interesantno podsetiti se kako je domaća rokenrol scena izgledala pre pola veka i koje su bitne razlike u odnosu na današnja, kako muzička, tako i socijalna zbivanja.
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Muzicar
Kao uvek clanak edukativan i dobar. A tema gadja u metu.
Vdr
Ono sto je bitno je da su rokenrol mladi autori (ne alternativa) ali i slušaoci danas na našim prostorima u manjini ali i dalje u suštini muzike gledano u svetskim razmerama. Sve to sto se dogadja u većini kod nas je margina muzike u tim istim razmerama.