![Pijanista Matija Dedić, gitarista Vlatko Stefanovski Pijanista Matija Dedić, gitarista Vlatko Stefanovski](https://xdn.tf.rs/2020/12/20/pijanista-matija-dedic-gitarista-vlatko-stefanovski-6-670x447.jpg)
Vlatko Stefanovski, virtuoz na gitari, 10. decembra u mts Dvorani
Jedan od najpriznatijih gitarskih virtuoza na svetu Vlatko Stefanovski održaće svoj solistički koncert 10. decembra u mts Dvorani. Nakon brojnih nastupa u okviru festivala u nekadašnjoj Dvorani Doma sindikata, vrsni muzičar ove zime na istom mestu održaće svoj nastup sa njegovim triom.
Stefanovski se u karijeri dugoj skoro 50 godina, kako kroz grupu Leb i sol, tako i u solo karijeri, istakao kao vrsni instrumentalista, te slovi za nekog ko vešto kombinuje etno džez, rokenrol, džez fjužn i bluz sa primesama, kako kritičari ocenjuju „makedonske tradicionalne muzike i neparnih ritmova“. Poznat je kao neko ko sve ove zvukove spaja u jedno, te važi za jednog od omiljenih muzičara na našim prostorima.
Poreklom iz Makedonije, Vlatko Stefanovski je rođen u glumačkoj porodici, a gitaru je počeo da svira sa 13 godina, da bi do svoje 20-te oformio čuveni sastav Leb i sol.
Sa Leb i sol objavio je 13 albuma i nastupao širom sveta.
Međutim, Stefanovski je tokom svoje solo karijere objavio i brojne solo albume, radio je muziku za film i pozorište, i saradjivao sa brojnim imenima i orkestrima.
Karte za koncert su u prodaji na mtsdvorana.rs i na blagajni mts Dvorane.
(Telegraf.rs)
Video: Novosađanka menjala grad za prostranstva Durmitora, sa konjem Bambijem krstari nestvarnim predelima
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Olga milosavljevi
Koliko kostJu karte za koncert Vlatka Stefanovskog
Podelite komentar