≫
Šta uradi Radjard Kipling kad sazna da je mrtav: Kratke anegdote iz života velikih pisaca
≫
Autor „Knjige o džungli“ je svojevrsna „žrtva“ izmenjene političke i društvene klime, pošto je stasao i delovao u vreme kada su imperijalistička osećanja bila normalna, čak i ono što danas zovemo rasizmom, zbog čega ga mnogi osporavaju
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Pjero
Za mene je džordž orvel najveći engleski pisac svih vremena, uz njega oldouz haksli, inače je umro mlad pa nije imao vremena za nobela, ali njegova zaostavština je večna.