Džordž Lukas otkrio zašto Joda govori unatraške u 'Ratovima zvezda'"

   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Džordž Lukas je otkrio zašto Joda govori unatraške u serijalu "Ratovi zvezda".

"Ako govoriš običnim engleskim, ljudi neće mnogo da slušaju. Ali, ako ima akcenat ili ako je stvarno teško razumeti šta kaže, onda se fokusiraju na to što on govori", rekao je Lukas i dodaje:

"On (Joda) je zapravo bio filozof filma. Morao sam da smislím način da nateram ljude da stvarno slušaju – naročito dvanaestogodišnjake", rekao je Lukas, inače tvorac "Ratova zvezda".

Joda se prvi put pojavio u epizodi 5 "Ratova zvezda", koja nosi naziv "Ratovi zvezda: Imperija uzvraća udarac" i postao je legendaran po svojim rečenicama koje se izgovaraju unatraške, kao što je: "Tamna strana sve oblači. Nemoguće je videti, budućnost je." ("The dark side clouds everything. Impossible to see, the future is.").

Podsetimo se kako je govorio Joda:

(Telegraf.rs/izvor: NME)

Video: Masovna tuča i pucnjava u naselju Altina

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA