Činjenice koje dokazuju kakav car je bio Robin Vilijams
Uz njegove filmove i serije smo uživali
Robin Vilijams bio je jedan od najvoljenijih glumaca svih vremena.
Njegovi filmovi, glumačke bravure su oduševile mnoge širom sveta, a mi ćemo se prisesiti nekih činjenica koje dokazuje kakav car je bio.
1. Nedelju dana nakon tragične nesreće Kristofera Riva, koji je igrao Supermena, pri jahanju, Vilijams ga je posetio u bolnici. Robin je bio obučen od glave do pete u lekarsku uniformu, govorio je ruskim akcentom i nosio je hiruršku masku. Ponašao se kao da je pravi doktor i pravio je gomilu otkačenih ludorija. Nakon što je skinuo masku, Riv je izjavio: "To je bio prvi put da sam se nasmejao od nesreće!".
Inače, Robin Vilijams je studirao na Džulijardu sa Kristoferom Rivom. Njih dvojica su ostali dobri prijatelji do Rivove smrti 2004. godine.
Godine 2004. Robin Vilijams je posvetio osvajanje nagrade "Sesil Demil" na dodeli Zlatnog globusa svom dobrom prijatelju Kristoferu Rivu.
2. Robin Vilijams je bio veliki prijatelj Stivena Spilberga, a poznati režiser ga je često ga je pozivao kada je snimao film "Šindlerova lista" (1993). Spilberg bi stavio Vilijamsa na spikerfon kako bi mogao da priča viceve glumcima i ekipi kako bi ih razveselio. Većinu vremena koristio je svoj lik Duha iz lampe iz crtanog filma "Aladin" (1992).
3. Kada je Robin Vilijams bio na audiciji za ulogu Morka iz Orka u "Srećnim danima" (1974), producent Geri Maršal mu je rekao da sedne. Vilijams je odmah seo na glavu na stolicu. Maršal ga je angažovao, rekavši da je on jedini vanzemaljac koji je bio na audiciji.
4. Tokom snimanja glasa za Duha iz lampe u "Aladinu" (1992), Robin je improvizovao toliko da je imao skoro 16 sati materijala. Takođe je izreklamirao toliko svojih replika da je scenario za film odbijen za nominaciju za Oskara za najbolji adaptirani scenario.
5. Nakon što je osvojio Oskara za film "Dobri Vil Hanting" (1997), Robin Vilijams je poslao Peru Augustinskom (koji je bio njegov standardni nemački sinhronizovani glas) malu repliku Oskara sa napomenom: "Hvala što ste me proslavili u Nemačkoj."
6. Prihvatio je ponudu da pozajmi glas Duhu iz lampe u "Aladinu" (1992) jer je želeo da bude deo tradicije animacije. U strahu da će njegov doprinos biti komercijalno iskorišćavan, prihvatio je minimalnu platu pod uslovom da se njegov glas ne koristi u robi filma, niti da Duh bude preterano korišćen u reklamiranju filma. Kada je Diznijev predsednik Džefri Kacenberg prekršio oba uslova, Vilijams je odbio da ponovo radi sa Diznijem. Zbog toga je bio odsutan u ostvarenjima "Aladin 2: Povratak Džafara" (1994). Nakon što je Kacenberg otpušten, a novi izvršni direktor Džo Rot mu se javno izvinio, predomislio se i vratio da učestvuje u projektu "Aladin i kralj lopova" (1996).
7. Izuzetno se zbližio sa Lizom Jakub i Marom Vilson koje su igrale njegove ćerke u filmu "Gospođa Dautfajer" (1993) i ostao u kontaktu sa njima tokom godina. Mara ga je opisala kao izvor velike utehe nakon smrti njene majke.
8. Tokom scene u restoranu u filmu "Gospođa Dautfajer" (1993) kada su gospođi Dautfajer (koju je glumio Robin Vilijams, prim.aut) umetni zubi pali u čašu za vino, glumci nisu znali da će Vilijams to učiniti, a njihove reakcije na filmu su bile iskrene.
9. Robin Vilijams je pomogao da plati fizikalnu terapiju svom prijatelju Kristoferu Rivu i druge medicinske troškove.
10. Kris Kolumbus je bio zapanjen koliko dobro je Robin Vilijams glumio u filmu "Gospođa Dautfajer" (1993). Vilijams bi svaku scenu odigrao po scenariju dva do tri puta, a zatim mu je bilo dozvoljeno da improvizuje. Kolumbus mu je dozvolio da uradi mnogo improvizacija jer je odatle došao najsmešniji materijal filma. Scene su snimane 15-22 puta jer Vilijams nije bio zadovoljan sve dok scenu nije razradio iz svog sistema. Kolumbus je priznao da nikada nije znao gde će Vilijams sledeći lik odvesti.
11. Bio je veliki obožavatelj BBC-jeve humoristične serije "Leteći cirkus Montija Pajtona" (1969). Pajtonovci su isto obožavali Vilijamsa.
12. Robin Vilijams je znao da psuje na 4 svetska jezika. Tokom snimanja serije "Mork i Mindi", on je pokušao da "prošvercuje" te psovke. Uspeo je u toj nameri, a ti delovi su bili cenzurisani. Televizija je morala da angažuje prevodioce da bi sprečila Vilijamsa da upotrebljava strane psovke.
(Telegraf.rs/izvor: IMDB)
Video: Koncert filmske muzike Enija Morikonea i Nina Rote u Sava Centru
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Koko
Veliki glumac i veliki covek. Koji za sebe nije to mislio
Podelite komentar
F
Car nad carevima. Šteta što je prerano otišao...
Podelite komentar
Jelena
Neverovatan covek😢😢
Podelite komentar