Goran Jevtić neprepoznatljiv kao prosjak i božjak: Ovako izgleda u "Nečistoj krvi - Greh predaka"
"Za njega se ne bi znalo, niti bi ga toliko gledali kad bi se on, obično subotom, pred mrak, pojavio. Sav naguntan, sa po deset pari košulja i gaća oko sebe i pun drugih krpa što jednako kupi i halapljivo trpa u svoje pazuhe, nedra, nogavice. Drugi od tih krpa ne bi mogao ni da kroči a kamo li da još kao on poskakuje pred svetom i dere se:
— Paraputa! Paraputa!..."
Ovako Bora Stanković u svojoj kratkoj priči "Paraputa", iz zbirke "Božji ljudi", opisuje umobolnog božjaka. Njega u filmu "Nečista krv - Greh predaka" igra Goran Jevtić. Na fotografiji sa 14. dana snimanja filma vidi se da je Jevtić potpuno neprepoznatljiv u ovom ostvarenju.
Podsetimo, jednu od glavnih uloga u filmu igra Anđela Jovanović, koja tumači Tašanu, bogatu, prelepu i strastvenu udovicu, koja umire u okrutnom i muškom svetu koji je posmatra samo kao funkciju, ne kao biće. Borina drama "Tašana" nastala je upravo po kratkoj priči "Paraputa". Ideju o drami Bora Stanković imao je još 1902. god. Zabeleženo je nekoliko nedovršenih verzija, rukopisi su izgubljeni u ratnom vihoru u Nišu. Po sećanjima i objavljenim odlomcima pisac je dramu završio 1927. godine.
Kako će Tašanina i Paraputina sudbina biti povezana, publika će moći da sazna 24. avgusta, kada je najavljena beogradska premijera ovog filma Milutina Petrovića. Dva dana kasnije film će se naći u bioskopima širom zemlje.
Video: Milutin Petrović o filmu Nečista krv - greh predaka: Istoriju našeg naroda izneli su pismeni ljudi
(Telegraf.rs)
Video: Prljavi inspektor Blaža na premijeri filma Poslednji krug momci
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Antap
Zar ovaj nije u zatvoru?
Podelite komentar
Nikola
Zasto nijedan poznati pripadnik te njihove populacije ne ide u zatvor?
Podelite komentar
Sramota
Zar je on na slobodi
Podelite komentar