Netflix će 2020. na produkciju potrošiti više od trećine BDP-a Srbije
U protekloj godini je platforma za strimovanje multimedijalnog sadržaja Netflix investirala 15 milijardi dolara u svoju produkciju, a za 2020. spremaju budžet koji će iznositi 17.3 milijardi dolara. Poređenja radi, bruto domaći proizvod Republike Srbije iznosio je u 2018. godini oko 47 milijardi dolara, što nije ni trostruko više.
Povod ovim nezamislivim ciframa jeste utrkivanje sa drugim striming platformama koje se, takođe, spremaju da potroše veliku količinu novca na stvaranje sadržaja u narednoj godini. Dok će Disney+ investirati tričavu milijardu, Apple TV Plus je odvojio 6 milijardi za ovogodišnji budžet, što je otprilike ista suma koju sprema Amazon. Prate ih HBO Max i NBC Peacock sa budžetima od po dve milijarde, dok će Hulu na tu brojku dodati još 500 miliona dolara.
one more week until chilling adventures of sabrina is back, jan 24thОбјава коју дели Netflix US (@netflix) данаПогледајте ову објаву у апликацији Instagram
Favorit na dodeli Oskara
Netflix ima veoma dobar razlog da ulaže u svoje filmove, serije i dokumentarce. Kada su dugometražni filmovi u pitanju, dovoljno govore 24 nominacije za Oskara koje su zavredili njihovi naslovi, među kojima prednjače „Irac” i „Bračna priča”. Ovaj broj nominacija Netflix čini najzastupljenijim filmskim studijom na 92. dodeli Oskara.
Za njih nema zime
Koliko Netflix-u dobro ide potvrđuje i činjenica da su nedavno potpisali ugovor na nekoliko godina sa tvorcima serije „Igre prestola” za vrtoglavih 200 miliona dolara.
Den Salmon sa Vol Strita veruje da će do 2028. Netflix na produkciju svojih programa utrošiti oko 26 milijardi dolara, što je BDP zemalja poput Islanda i Hondurasa.
a look back at some of our favorite memories on Netflix this yearОбјава коју дели Netflix US (@netflix) данаПогледајте ову објаву у апликацији Instagram
(N.I.)
Video: Ovo je kuća u kojoj je uhapšen Alija Balijagić
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Marko
Sve je to lepo samo sto pocinju da gube kvalitet u korist kvantiteta,neke teme se ponavljaju,ide se na klasicnu eksploataciju i vremenom ce da opadne popularnost.
Podelite komentar