Sve o umetnosti na Instagramu i zašto su ekskluzivne onlajn izložbe sve popularnije u svetu

  • 0

Samo nekoliko dana pre nego što je pandemija zaključala muzeje i galerijske prostore, britanski Tate Modern organizovao je izložbu radova Endija Vorhola, prvi put posle 20 godina. Tokom lokdauna izložba je brzo pretvorena u virtuelnu turu a osim Merilin i konzerve Campbell supe, prvi put su izloženi radovi koji do tada nisu viđeni u Velikoj Britaniji.

Pandemija je definitivno uticala na prostor iz kog posmatramo umetnost, a u svetu istovremeno raste interesovanje za takozvane "onlajn ekskluziv" izložbe koje su sada iz pomoć Google artsa praktično redovna postavka vodećih svetskih galerija, najpre zbog zaključavanja i socijalne distance, a danas i zbog činjenice da je umetnički rad dostupan svakom ko poseduje internet i nalog na društvenim mrežama.

Kako treba da izgleda svet bez duvanskog dima- U saradnji sa kompanijom Filip Moris koja zagovara budućnost bez duvanskog dima, a u okviru globalne kampanje "Unsmoke Your Mind", u virtuelnoj izložbi svoje radove prikazuju vizuelni umetnici Nemanja Maraš, Kosta Mushu, Una Laurenčić i Goran Popovski, ilustrator Aleksandar Spasić, kao i dizajner i art direktor agencije Direct Media United Solutions Stefan Gajić.

Izložba radova u okviru "Unsmoke Your Mind" inicijative može da se poseti na instagram stranici kompanije Filip Moris, a njihova poruka otvara prostor za dijalog o jednom od najvećih globalnih izazova čovečanstva – štetnosti cigareta i duvanskog dima. Kampanja je pokrenuta sa ciljem da se zainteresovane strane okupe oko iste vizije i pridruže razgovoru o naučno zasnovanim činjenicama i boljim alternativama, umesto širenju predrasuda i dezinformacija.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
A post shared by Philip Morris Serbia (@philip_morris_rs)

- Spojili smo tradicionalni princip vizualizacije i odlučili da ih komuniciramo na najsavremeniji, lako dostupan način – preko društvenih mreža i slobodnog izložbenog prostora koji može da poseti svako ko je zainteresovan za dijalog o svetu bez duvanskog dima. Umetnici o ovoj društveno važnoj temi govore u skladu sa vrednostima koje i sami zastupaju, zato verujem da je snaga Unsmoke poruke izrečene u slici ona koja ostaje zabeležena u svesti posmatrača. I to je pravi poziv za akciju - objašnjava Stefan Gajić.

Izložba je simbolično objavljena u „5 do 12“, pošto je, kako inicijatori veruju, poslednji trenutak za Unsmoke. Nakon onlajn premijere izložba će, opet u virtuelnom prostoru, biti otvorena u knez Mihailovoj ulici u Beogradu od 8. do 14. novembra.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
A post shared by Philip Morris Serbia (@philip_morris_rs)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
A post shared by Philip Morris Serbia (@philip_morris_rs)

(Telegraf.rs/PR)

Video: Gužve na hrvatsko-srpskoj granici: Kilometarske kolone

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA