Iznenada umrla srpska glumica

E. J.
E. J.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Glumica Narodnog pozorišta u Beogradu Anđelka Milivojević Tadić preminula je 26. aprila 2025. u 61. godini u Beogradu.

Rođena u Valjevu, diplomirala je glumu na Fakultetu dramskih umetnosti u klasi profesora Predraga Bajčetića.

Zablistala je u Eshilovoj „Orestiji” u režiji Mire Erceg 1990. godine, u predstavi kojom je otvoreno obnovljeno Narodno pozorište.

Posle više značajnih naslova, odigrala je jednu od najboljih uloga na beogradskim scenama u ovom veku, ulogu Isidore Sekulić u predstavi „Isidorine izohimene” u dramatizaciji i režiji Slavka Milanovića. Stvarna i istinita, precizna i darovita glumica, čvrsto je stajala na sceni Narodnog pozorišta i scenama širom Evrope. Datum i mesto sahrane će biti naknadno objavljeni.

Vest je objavila porodica Tadić, prenose Novosti.

(Telegraf.rs)

Video: Darko Lazić radi u bašti

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA