
Kuma Tee Tairović ima retko oboljenje kože, koje ima i Jovana Joksimović! O tome govorila: “Često zaboravim…”
Mlada i veoma popularna muzička zvezda, Tea Tairović, danas je izgovorila sudbonosno "da" svom izabraniku Ivanu Vardaju.
Tajno venčanje održalo se u Novom Sadu, u prelepom, svečanom ambijentu na obali Dunava.
Kuma pevačici bila je njena dugogodišnja prijateljica, šminkerka i influenserka Anđela Đurić Milunović, koju na društvenim mrežama prati veliki broj ljudi.
Anđela je Tei velika podrška u privatnom i profesionalnom životu, a njihovo dugogodišnje prijateljstvo krunisano je upravo ovim emotivnim trenutkom.
Lepa Anđela Teu često šminka za koncerte, nastupe i bitne događaje.
Inače, Teina kuma ima retko oboljenje kože - vitiligo, sa kojim se bori i naša poznata voditeljka Jovana Joksimović.
Anđela Đurić Milunović o tome je sa ponosom govorila javno, kada je otkrila kako se bori sa tim i koliko je u životu bolest promenila.
- Zima je.. Često zaboravim na tebe, ne vidim te, ne brinem se zbog sunca i opekotina. Pa se onda setim, i jedva čekam leto da te ponovo osetim, da pocrnim, i da podsetimo ljude koliko si bitan... i prelep. Da podsetimo ljude koliko će naučiti o životu rastući pored tebe.
Šta je vitiligo?
Vitiligo je oboljenje koje karakterišu beli pečati na koži, a osim belih fleka, nema nikakve druge fizičke manifestacije.
Procenjuje se da od 0,5 do dva odsto svetske populacije pati od ove retke bolesti.
- Vitiligo je hronično stanje koje dovodi do progresivnog gubitka ćelija koje proizvode pigment. Iako se bolest podjednako javlja kod oba pola, češće se dijagnostikuje kod žena zbog njihove veće posvećenosti redovnim posetama lekaru i estetskog aspekta bolesti. Može se pojaviti u bilo kom dobu, ali najčešće se javlja između 20. i 25. godine života - objasnila je ranije za Ona.rs dr Aleksandra Radosavljević.
Vitiligo se manifestuje na koži u vidu belih fleka koje mogu biti pojedinačne ili grupisane, sa jasno definisanim ivicama.
U većini slučajeva su bez simptoma, ali tokom faze aktivnog rasta mogu izazivati svrab. Promene se mogu javiti na bilo kom delu kože, najčešće na mestima koja su izložena suncu. Takođe, vitiligo može zahvatiti dlanove, tabane i sluzokožu, što može dovesti do kasnog otkrivanja bolesti. Obično je za postavljanje dijagnoze dovoljan dermatološki pregled, ali se koriste i metode kao što su Wood-ova lampa, dermoskopija i biopsija kože.
- Lečenje vitiliga predstavlja izazov u dermatologiji. Najčešći terapijski pristupi uključuju lokalnu terapiju kortikosteroidima, vitaminom D, fototerapiju, kao i sistemsku terapiju koja je dostupna u našoj zemlji. Napredniji tretmani uključuju upotrebu JAK inhibitora i potkožne terapije, dok se invazivni pristupi lečenju sastoje od hirurškog tretmana i depigmentacije zdrave kože - istakla je dr Radosavljević.
- Klinički tok vitiliga je vrlo nepredvidiv. Promene se obično šire polako tokom meseci i ostaju iste veličine godinama, teško ih je kontrolisati. Bolest se može proširiti stvaranjem novih promena i povećanjem postojećih, a često se i spajaju. Spontana repigmentacija se može javiti nakon izlaganja sunčevom zračenju, posebno kod mlađih pacijenata - dodala je dr Radosavljević.
(Telegraf.rs)
Video: Prvi snimak Tee Tairović u venčanici, do oltara je doveo akademik i uradio jedno pre venčanja
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.