U porodici Ražnatović se za Vaskrs poštuju ovih 10 pravila: Ceca nikad ne peva, a evo ko farba jaja

J. G.
J. G.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Muzička zvezda Ceca Ražnatović i njena porodica strogo poštuju tradiciju i običaje za velike praznike, pa se tako zna šta sve treba da se uradi u njihovoj kući za Vaskrs.

Ono što je Ceci najvažnije jeste da tada svi budu na okupu, pa će tako cela porodica Ražnatović biti kod nje u vili.

Ipak, postoji 10 običaja koje će Ceca ispoštovati.

1. Vaspitavana je od malih nogu u pravoslavnom duhu, a naročito je na nju imala uticaja majka koja je učiteljica.

2. Ceca posti svaki post. Sa postom je prvi put počela 2011. godine nakon razgovora sa monahom.

3. Kada nije vreme posta, svakako posti sredom i petkom.

4. Na dan praznika uvek sa članovima svoje porodice ide u crkvu na pričest.

5. Nikad ne radi na velike praznike.

6. Za praznike se članovi porodice Ražnatović - Ocokoljić međusobno daruju. Otkako je dobila unuke, Željka, Krstana i Isaiju, oni su u centru pažnje, pa ih cela porodica nečim posebno obraduje.

7. Ceca ne kuva i ne priprema hranu, jer kako je rekla, nije mnogo vešta u tome. Ipak, kao i sve velike zvezde, ona ima kuvara, a u kuhinji se za praznike uvek angažuje i njena sestra Lidija.

8. Upravo je i Lidija ta koja za Vaskrs farba jaja i ukrašava ih.

9. U trpezariji gde uvek organizuju porodični ručak, stoje ikone, kandilo i fotografije ukućana, ali i Cecinog pokojnog supruga Željka Ražnatovića.

10. Dekoracija za velike verske i druge porodične praznike je kod nje obavezna i prilagođena svakom prazniku posebno. Ipak, jednom prilikom je rekla da to najbolje rade njeni sestra i zet, Lidija i Predrag.

Odlazak u crkvu i kucanje jajima

Bilo koje slavlje, a posebno versko, Ražnatovićeva je jednom prilikom opisala ovako:

- Vaskrs, najveći hrišćanski praznik. U mom porodičnom domu poštuje se tradicija koju sam naučila od moje majke. Pored ukrašenih jaja tu se nalazi lepa i bogata trpeza, a tada se trudimo da se svi okupimo na porodičnom ručku. U ponoć odlazim sa članovima porodice na ponoćnu liturgiju, gde se pričešćujemo, a potom se kod kuće kucamo jajima - rekla je Ceca Ražnatović ranije.

(Telegraf.rs/24sedam)

Video: Anastasija objavila tajni snimak iz kuće: Evo kako se Gudelj ponaša prema njoj

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA