Pogledajte kako izgleda zapuštena vila Esme Redžepove: Ostavljena u ruševinama, slike i staklo svuda po podu

A. Š.
A. Š.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Esma Redžepova, neizbrisiva kraljica romske muzike, koja je ostavila dubok trag u muzičkoj i humanitarnoj sferi Balkana, preminula je 11. decembra 2016. godine.

Iako je njeno ime zauvek urezano u srca svojih obožavalaca, njena kuća, koja je nekada bila simbol njene veličine i umetnosti, danas je u potpuno opustošena.

Ekipa našeg portala nedavno je posetila vilu koju je Esma izgradila u gradu Skoplje, a koja je bila njen dom do poslednjeg dana. Nažalost, ono što smo zatekli u ovoj nekadašnjoj oazi života i ljubavi bio je prizor potpune pustoši.

Okružena korovom, jasno je bilo da se kuća više ne koristi kao prostor u kojem je Esma stvorila toliko nezaboravnih trenutaka. Polomljeni prozori, razbacane papire i prašnjavi nameštaj samo su još više podsećali na dramatičan pad nečega što je bilo simbol kulturne snage i ljubavi prema muzici. Krst pokojnog muža Steve, zajedno sa razbacanim fotografijama koje svedoče o njihovom životu, stajali su kao nemi spomenici nečega što je davno prošlo.

Esma je uvek sanjala da njen dom postane simbol kulture i humanosti, prostor u kojem bi se okupljali mladi ljudi i talentovani umetnici, ali i mesto u kojem bi se obavljale humanitarne aktivnosti za one kojima je pomoć bila najpotrebnija. Nažalost, ovaj san je ostao nedostignut.

Haljine koje su nekada krasile njen elegantni izgled sada prikupljaju prašinu u ormarima, dok tuga i zapuštenost vladaju prostorijama koje su nekada bile prepune života.

Esma je bila izuzetan umetnik, prepoznat ne samo u svom rodnom regionu, već i širom sveta. Proglasivši je 1976. godine u Indiji kao najoriginalniju pevačicu, zauzela je prestižno mesto među 50 najboljih vokala na svetu. Njen glas, snaga i posvećenost muzici, učinili su je međunarodnom ikonom, ali sada njena ostavština, nažalost, polako nestaje.

(Telegraf.rs)

Video: Mnogo toga je uzeto, testament nisam video: Bratanac Esme Redžepove o sudskom sporu i nasledstvu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA